محمد باقر باقرپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع ۱۱ حلقه چاه برای تامین آب شرب شهر بجنورد پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: خط انتقال آب بجنورد از این چاه ها از طرح های اولویت دار محسوب می شود که نیاز به ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و  در سفر رییس جمهوری به خراسان شمالی مطرح و بررسی می شود.

فرماندار بجنورد عنوان کرد: آب شرب شهربجنورد از سد شیرین تامین می شود که یک سوم این سد نیاز به لایروبی دارد که با تامین اعتبار باید این پروژه سرعت گیرد ضمن اینکه تنش آبی در این استان بدلیل خشکسالی ها دور از انتظار نیست و باید تدابیر بیشتری در این زمینه گرفته شود.

وی اضافه کرد: تصفیه خانه بجنورد نیز با تمامی ظرفیت در حال فعالیت است که پاسخگوی نیاز مردم منطقه نیست و با تزریق اعتبار این مجموعه را نیز باید ترمیم کنیم.

سد شیرین دره بزرگترین سد خاکی در استان خراسان شمالی است که علاوه بر تامین آب اراضی کشاورزی پایین دست آب شرب شهر بجنورد مرکز این استان را نیز تامین می کند و چند سالی است که این سد نیز روی بد خود را نشان داده و خشکسالی های پی در پی  دامن این سد را نیز گرفته و آب به کف رسیده و چاره ای جز لایروبی و تامین آب شرب بجنورد نیست و همین امر موجب شده تا آبی نامطبوع با بوی بد تولید و به مصرف شهروندان بجنوردی برسد.

با وجود گفته های مسوولان در مورد اقدامات انجام شده هنوز هم در بسیاری از نقاط بجنورد بو و رنگ و مزه آب بهبود نیافته است و گویا اقداماتی که دراین باره انجام می شود کافی نیست. 

از دیگر سو چاه های آهکی اطراف شهر نیز که قبلا برای تامین آب بجنورد استفاه می شد به علت نفوذ نیترات پلمب شده است و با این اقدام و حفر 9 چاه جدید مردم این شهر در نهایت بو و مزه آب خوب را تجربه خواهند کرد.

شهر بجنورد مرکز استان خراسان شمالی با دارا بودن ۲۲۸ هزار و ۹۳۱ نفر جمعیت در شمالشرق کشور قرار دارد.