به گزارش ایرنا،  محمد حسن کریمی روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی احداث پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب محله آبشار منطقه ۲۲ تهران که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر پایتخت، مدیرعامل آبفای استان تهران و مسئولان شهری برگزار شد، افزود: احداث پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب  به روش لجن فعال هوادهی گسترده ( MBBR) با ظرفیت ۹۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز آغاز شده است.

وی مبلغ قرارداد این طرح را حدود ۲۲ میلیارد تومان عنوان کرد و ادامه داد: راه‌اندازی پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب محله آبشار منطقه ۲۲ جمعیتی در حدود پنج هزار نفر را تحت پوشش این تصفیه‌خانه قرار می دهد.

کریمی خاطرنشان کرد: با اجرا و راه‌اندازی این پکیج ساکنان مجتمع‌های مسکونی نمونه سپاه و چند مجموعه دیگر واقع در ضلع شمال بزرگراه شهید خرازی تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار می‌گیرند.

 مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران  بیان اینکه در بخش تاسیسات فاضلاب منطقه ۲۲ به دلیل ساخت و سازهای بی‌رویه و بدون توجه به تامین زیرساخت‌های مورد نیاز، با مشکلات عدیده‌ای مواجه‌ هستیم، یادآور شد: این طرح با مشارکت شهرداری منطقه ۲۲ و در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۸۰۰  متر مربع اجرا می‌شود.

وحیدرضا انارکی محمدی شهردار منطقه ۲۲ در این مراسم انجام این پروژه را نتیجه اقدامات برگزاری قرار خدمت شهردار تهران دانست و گفت: یکی از برنامه‌های مهمی که در مصوبه قرار خدمت منطقه انجام شد، افتتاح پکیج تصفیه فاضلاب اضطراری محله آبشار بود.

وی هدف از اجرای این طرح را کاهش آلودگی زیست محیط دانست و افزود: موضوع فاضلاب شهری این محله از دغدغه های چندین ساله شهروندان بود که با همکاری مدیریت شهری و شرکت اب و فاضلاب در حال برطرف شدن است.