به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا عبدیان روز سه شنبه در آیین معارفه خود با اشاره به مشکلات کم آبی در استان کرمان گفت: از جمله اولویت ها این است که مشکل کم آبی شهرهای پرتنش استان از نظر کمی و کیفی از همین زمان آغاز، پیگیری و ساماندهی می‌شود.

وی تاکید کرد: در این زمینه پروژه هایی تعریف شده که در این دوره پیگیری می شود، ضمن آنکه شاخص های کیفی آب شرب را به صوت جدی پیگیری می‌کنیم تا دغدغه های مردم کاهش یابد.

عبدیان اظهار داشت: باتوجه به وضعیت پیش رو از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در سالی که بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری به نام تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی نامگذاری شده در حوزه آب و فاضلاب کرمان به کار گرفته می شود.

مدیرعامل جدید شرکت مهندسی آب و فاضلاب استان کرمان گفت: علاوه بر استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان، عدالت محوری، شفافیت، مدیریت اصولی آب، مقابله با فساد، فعالیت جهادی و مردمی بودن در دستور کار شرکت مهندسی آب و فاضلاب استان کرمان در این دوره قرار می‌گیرد.

عبدیان عنوان کرد: اجرای مصوبات سفر های استانی و نیز پروژه های تعریف شده از گذشته، در این دوره از مدیریت آب و فاضلاب استان کرمان با اولویت پیگیری می شود.

مدیریت آب در جنگ آبی

به گزارش خبرنگار ایرنا معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان نیز در این مراسم با بیان اینکه مدیرعامل جدید آب و فاضلاب استان کرمان باید برای مدیریت آب در جنگ آبی چند مساله را پیگیری کند گفت: جنگ آبی اکنون اعلام شده و این استان در وسط معرکه آن قرار گرفته است.

رحمان جلالی افزود: خط مقدم در این جهاد کبیر در دست نیروهای آبفا و نخستین موضوع آن نیز ارائه طرح و برنامه است.

وی ادامه داد: برنامه ها در افق ۱۴۰۴ کشور تعریف شده و هرجا ما بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری پیش رفته ایم به قدرت منطقه تبدیل شده ایم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: مقام معظم رهبری ۲۱ سال پیش سیاست های مدیریت آب را ابلاغ کردند که در برش استانی این مبنا باید برنامه های کوتاه، میان و بلند مدت تعریف شود.

وی با اشاره به یک ابتکار در مدیریت استان کرمان تصریح کرد: شورای راهبردی با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، دستگاه قضایی، اطلاعات و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان ایجاد شده که نظام مسائل استان را شناسایی کرده است.

جلالی اظهار داشت: پس از بررسی های شورای راهبردی استان کرمان به یک بانک اطلاعاتی با ۴۷۰ مساله و مشکل در این استان رسیدیم و از این میان هشت مشکل به عنوان کلان مساله مشخص شدند که اولویت و مادر مساله های ما در استان کرمان تنش کم آبی بود.