مصطفی اسماعیل سالم روز سه شنبه در گفت و و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چاه دوم تصفیه‌خانه جنوب پس از تایید آزمایشات کنترل کیفی از روز گذشته وارد مدار بهره‌برداری شده است.

وی با بیان اینکه ۲۰ میلیارد ریال برای حفاری، تعویض و وسایل الکترولیز هزینه شده است، ادامه داد: با تجهیز ۲ حلقه چاه تازه تاسیس در تصفیه خانه جنوب دزفول، آب و مخازن تاسیسات ۱۰ هزار مترمکعب افزایش یافت تا مشکل افت فشار مرکز شهر محدوده خیابان فولادیان تا سیدمحمود برطرف شود.
مدیر امور آب و فاضلاب دزفول بیان کرد: چاه مصلا نیز طی روزهای آینده حفاری می‌شود که امیدواریم اردیبهشت ماه با ورود این چاه به مدار، مشکل سایت، بندبال  و بن جعفر نیز برطرف شود.
وی افزود: حل مشکل افت فشار جنوب، زیباشهر و انتهای خیابان آفرینش، کوی ذوالفقار و امام رضا (ع) نیز به ۳۰۰ متر لوله گذاری نیاز دارد که طی هفته‌های آینده انجام خواهد شد.
اسماعیل سالم گفت: طی برنامه ریزی انجام شده، چاه روبروی علوم پزشکی نیز وارد مدار خواهد شد تا مشکل افت فشار مهرشهر و آزادگان برطرف شود و اهالی در تابستان دچار مشکل نشوند.

وی افزود: با انجام این اقدامات، ۹۹ درصد مشکل افت فشار مناطق مختلف شهر دزفول رفع خواهد شد.

بهره مندی ۴۰ خانوار در شهرک شهید بهشتی دزفول از آب آشامیدنی

مدیر امور آب و فاضلاب منطقه دزفول همچنین از اجرای عملیات توسعه شبکه آب آشامیدنی در شهرک شهید بهشتی خبر داد و گفت: با توجه به درخواست ساکنان مبنی بر ساخت منازل در بخشی فاقد شبکه آب، تامین آب آشامیدنی مورد نیاز این اهالی در شهرک شهید بهشتی از توابع بخش چغامیش دزفول در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: واحد معاونت بهره‌برداری روستایی آب و فاضلاب منطقه دزفول در این راستا عملیات اجرایی ۴۰۰ متر شبکه گذاری جدید از نوع لوله ۱۱۰ میلیمتر پلی‌اتلین را انجام داد.

اسماعیل سالم اظهارداشت: ۴۰ خانوار ساکن در مناطق تازه ساخت شهرک شهید بهشتی با این اقدام از نعمت آب آشامیدنی بهره‌مند شدند.

دزفول افزون بر ۱۲۰ هزار مشترک آب و حدود ۳۸ هزار مشترک فاضلاب دارد.