محمدرضا جواهری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این نقاط حادثه خیز قبل از وقوع حادثه شناسایی و برنامه ریزی و انجام عملیات اصلاحی آنها توسط معاونت بهره برداری و توسعه فاضلاب انجام شد.

وی اضافه کرد: شبکه فاضلاب اصفهان سه هزار و ۷۰۰ کیلومتر طول دارد و با قدمت ۵۵ ساله در بسیاری از نقاط با خوردگی و فرسودگی روبه روست.

 مدیر پروژه بازرسی و بازسازی شبکه فرسوده فاضلاب اصفهان اظهارداشت: امتداد شمال و جنوب زاینده رود شامل خیابان های کمال اسماعیل، مشتاق اول و دوم در شمال و خیابان های نظر ، میر ، آبشار اول و دوم  و اتوبان چمران، کنار گذر خیام، شهیدان غربی، شهیدان شرقی، کنار گذر چمران، امام خمینی، بوعلی سینا، ابن سینا، مطهری، بهشتی، طالقانی، صارمیه و خیابان پرستار از جمله خیابان ها و محلاتی بود که عملیات نامبرده در آن انجام گرفت.

مدیر پروژه بازرسی و بازسازی شبکه فرسوده فاضلاب اصفهان خاطرنشان کرد:  بر همین اساس در سال ۸۶ مبلغ ۲۰۰ میلیون یورو از محل سرمایه گذاری خارجی (فاینانس) برای شناسایی و بازسازی شبکه فاضلاب اصفهان تخصیص یافت و مقرر شد در چهار قسط ۵۰ میلیون یورویی این منابع در اختیار قرار گیرد و در نهایت شرکت هایی از کشورهای آلمان، ایران و چین برنده مناقصه شدند، در سال ۹۰ پس از اخذ مجوزهای لازم از شورای اقتصاد، بانک مرکزی، گشایش اعتبار اسنادی آغاز و در نهایت سال ۱۳۹۴ عملیات بازسازی شبکه فرسوده اصفهان شروع شد.

مدیر پروژه بازرسی و بازسازی شبکه فرسوده فاضلاب اصفهان تصریح کرد: در این پروژه از روش های جدید و به روز استفاده کردیم و مسیرهای اصلی و فرعی شبکه فاضلاب این کلانشهر بهسازی شد.

در هفته های اخیر برخی نقاط پرتردد کلانشهر اصفهان به سبب فرسودگی و قدمت شبکه جمع آوری فاضلاب دچار شکستگی و فرونشست شد.

 مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفته است که  ۳۰۰ کیلومتر از شبکه فاضلاب شهر اصفهان بدلیل قدمت فرسودگی و خوردگی و مخاطرات ناشی از فرونشست زمین نیاز به بازسازی دارد .