به گزارش ایرنا، حمیدرضا نامداری روز شنبه در جریان بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از طرح‌های زیرساختی شهرستان پیشوا گفت: با اجرای طرح انتقال آب سد ماملو به پیشوا در تیرماه سال ۱۳۹۹، مشکلی در تأمین آب این شهرستان وجود ندارد ولی برای آن که تاب‌آوری شهر را در زمان کم‌آبی افزایش دهیم، به احداث دو مخزن ۱۰ و دو هزار مترمکعبی نیاز است.
وی گفت: برای اجرای این طرح مهم، به ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
نامداری افزود: طرح انتقال آب سد ماملو به طول ۸  کیلومتر و با استفاده از خط ۶۰۰ میلی‌متری چدنی  اجرا شده و آب سد ماملو پس از طی این مسیر وارد مخزن دو هزار مترمکعبی پیشوا شده و پس از مخلوط شدن با آب استحصال شده از چاه‌های زیرزمینی به شبکه توزیع منتقل می‌شود که با بهره‌برداری از آن، میزان برداشت آب سفره‌های زیرزمینی به میزان ۱۰۰ لیتربرثانیه کاسته می‌شود.
مدیرعامل شرکت آبفای جنوب‌شرق تهران یکی از مشکلات شهر پیشوا را فرسودگی شبکه انتقال آب اعلام کرد و افزود: در حال حاضر از مجموع ۲۰۰ کیلومتر شبکه انتقال آب پیشوا، ۲۲ کیلومتر فرسوده است که تعویض ۸.۵ کیلومتر آن با اعتباری بالغ بر ۳۴۰ میلیارد ریال در اولویت شرکت آب و فاضلاب قرار دارد.
وی همچنین از فرسودگی ۱۱۵ کیلومتر شبکه انتقال آب مناطق روستایی از مجموع ۱۶۸ کیلومتر شبکه موجود خبر داد.
نامداری با اشاره به واگذاری مدیریت تأمین و توزیع آب روستایی به شرکت آب و فاضلاب گفت: به دلیل برخی از مشکلات ناشی از کمبود اعتبار، اقدام مؤثری تا کنون در مناطق روستایی پیشوا انجام نشده ولی باتلاش صورت گرفته،امسال تأمین ۲۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای حفر ۷ حلقه چاه، احداث دو هزار و ۳۰۰مترمکعب مخزن ذخیره آب و اتجرای ۱۵.۵ کیلومتر شبکه خط انتقال پیش‌بینی شده است.
شهرستان پیشوا با مرکزیت شهر پیشوا، از بخش‌های مرکزی شامل دهستان‌های عسگریه و پیشوا و بخش جلیل‌آباد شامل دهستان‌های جلیل‌آباد و طارند تشکیل شده و در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق پایتخت واقع است.