به گزارش ایرنا حمیدسیلاوی روز شنبه در نشست پیگیری مشکلات آب و فاضلاب شهرستان دشت آزادگان بیان کرد: مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب خوزستان برای حل سریع مشکل فاضلاب این شهرستان و همچنین پرداخت بخشی از مطالبات پیمانکاران پیگیری لازم را انجام داده اما انتظار می رود این اقدام با سرعت بیشتری به نتیجه برسد.

فرماندار دشت آزادگان با بیان برخورداری از محیطی بهداشتی با شبکه فاضلاب استاندارد حق مردم این شهرستان است اظهار داشت: برای رفع مشکلات شبکه فاضلاب شهر سوسنگرد در پنج منطقه و در شهر بستان سه منطقه نیاز به اصلاح و بازسازی دارند همچنین شناسایی سایر نقاط آسیب دیده شبکه فاضلاب این ۲ شهر در حال انجام است.
سیلاوی افزود: تمام تلاش فرمانداری و  نماینده مردم شهرستان دشت آزادگان در مجلس  شورای اسلامی جذب اعتبار از محل منابع استانی،کشوری و به خصوص ماده۵۶ قانون و از اعتبارات سفر رییس جمهوری به استان خوزستان است تا مشکلات این شهرستان به ویژه در بخش آب و فاضلاب برطرف شود.

وی گفت: این اعتبار رقمی معادل ۸۴۰ میلیارد ریال  از محل اعتبارات تنش آبی برای تاسیسات آبرسانی است ضمن اینکه این پروژه با اولویت افزایش تامین آب در تاسیسات و تصفیه خانه شهیدچمران سوسنگرد آغاز شده و در حال اجرا است.

فرماندار شهرستان دشت آزادگان ادامه داد: ۲هزار میلیارد ریال نیز از محل ماده۵۶ قانون برای توسعه و احداث فاضلاب شهرهای دشت آزادگان تخصیص داده شده است که تاکنون بیش از ۳۴۰ میلیارد ریال برای احداث فاضلاب سوسنگرد و بستان هزینه شده ولی به علت فرسودگی بیش از اندازه شبکه فاضلاب این شهرها نیاز به اعتبار بیشتری است.
سیلاوی  ادامه داد :برای حل مشکل خروجی فاضلاب شهر سوسنگرد احداث ایستگاه شماره ۱۴ این شهر با پیگیری مستمر فرمانداری از محل اعتبارات بنیاد مستضعفان در حال نهایی شدن است که با احداث این ایستگاه مشکل عمده خروجی فاضلاب سوسنگرد برطرف خواهد شد.
فرماندار شهرستان دشت آزادگان بیان کرد: تاخیر در اجرای پروژه فاضلاب در شهرهای بستان و سوسنگرد ناشی از کمبود اعتبار است اما تا رفع کامل مشکلات آب و فاضلاب این شهرستان پیگیری ادامه دارد. 

طرح توسعه و احداث شبکه فاضلاب در اغلب شهرهای استان خوزستان آغاز شده است.

شهرستان دشت آزادگان با جمعیتی بالغ بر ۲۵۰ هزار نفر در غرب خوزستان واقع است.