به گزارش ایرنا صاحب گل صالحی روز سه‌شنبه در نشست با رییس و کارکنان اداره آب و فاضلاب خاش اظهارداشت: کار آبرسانی به مردم ۱۰۰ روستای این شهرستان به صورت سیار در بازه زمانی ۳۰ تا ۴۵ روزه انجام می‌شود.

وی بیان کرد: به همت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) سپاه کار آبرسانی به یک‌هزار و ۷۵۰ روستای سیستان و بلوچستان در حال انجام بوده که حدود ۱۳۰ روستا به خاش تعلق دارد و در مجتمع شهید خیابانیان اقدامات جهادی سپاه برای تامین آب آشامیدنی مردم انجام می‌شود.
فرماندار خاش ادامه داد: هم‌اینک از محل چاه‌های دوربن و کلچات کار تامین آب آشامیدنی مورد نیاز مردم این شهر با ظرفیت ۲۶۱ لیتر در ثانیه انجام می‌شود که استاندارد آن ۳۵۰ لیتر در ثانیه بوده و انتظار می‌رود شهروندان همراه مسوولان اداره آب و فاضلاب به فکر ذخیره آب باشند و در مصرف بهینه آب فرهنگ سازی شود.
وی افزود: بیش‌از ۲۰۰ خانوار ساکن در پشت جایگاه سوختی چاووش و ورودی ناصرآباد مشکل آب دارند و در برخی نقاط دیگر هم گزارش قطع مکرر آب و کم آبی را داریم، بنابراین باید آب مورد نیاز شهروندان به صورت عادلانه توزیع و بحران مدیریت شود تا مردم در ماه مبارک رمضان و فصل گرم سال مشکلی نداشته باشند.
صالحی گفت: پروژه خط انتقال آب از کارواندر به خاش نیز آغاز شده و امیدواریم با تلاش پیمانکاران و مجموعه اداره آب و فاضلاب این پروژه زودتر از موعد به پایان برسد.
وی افزود: در مجتمع آبرسانی روستایی دشت آبخوان نیز مشکلاتی وجود دارد و کار با کندی پیش می‌رود.

عباس گلزارنیا مدیر آب و فاضلاب خاش هم گفت: حدود ۳۰ هزار مشترک در شهر و نقاط روستایی این شهرستان از آب آشامیدنی برخوردار هستند.