به گزارش خبرنگار ایرنا، مهران زینلیان عصر شنبه در جلسه هم‌اندیشی با دستگاه‌های مختلف از جمله شهردار و شورای شهر دهاقان، فرماندار، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و راه وشهرسازی و آب و فاضلاب در خصوص تعیین تکلیف فاضلاب مسکن دهاقان برگزار شد و اظهار داشت: عدم حل مشکل طی سه دهه گذشته، به نبود اعتبارات لازم و هماهنگی بین دستگاهی بر می‌گردد.

وی بیان داشت: ۴۵۰ مسکن مهر، ۱۰۸ مسکن ملی و ۸۳۷ واحد در شهرک امام  سجاد در دهاقان ساخته شده که جمعا یک هزار و ۳۹۵ واحد در این شهرستان شبکه فاضلاب ندارد.

وی تعداد جمعیت ساکن در این واحدها را بالغ بر ۴ هزار و ۹۰۰ نفر برآورد کرد و گفت: هم اکنون بالغ بر یک هزار و ۸۰۰ نفر ساکن شدند که متوسط دبی فاضلاب ۴ لیتر بر ثانیه است.

معاون عمرانی استانداری اصفهان اضافه کرد: طول شبکه داخلی جمع‌آوری فاضلاب برای جمعیت ساکن در سال گذشته با دبی ۴ لیتر بر ثانیه، ۳ هزار و ۷۰۰ متر بوده که برای رسیدن به دبی فاضلاب ۱۱ لیتر بر ثانیه حداقل مساحت مورد نیاز یک هزار متر مربع است.

وی هزینه اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب را ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: هزینه اجرای پکیج تصفیه فاضلاب برابر با ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است.

به گزارش ایرنا، دهاقان در فاصله ۹۶ کیلومتری جنوب غربی شهر اصفهان در دامنه شرقی کوه‌های زاگرس واقع شده ‌است که در سال ۱۳۴۵ شهرداری گرفته است.