حمیدرضا نامداری روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: عملیات اجرایی طرح شبکه فاضلاب از سال ۱۳۷۴ در استان البرز آغاز شده است که تاکنون در مجموع یک هزارو۲۰۰ کیلومتر شبکه اصلی و فرعی این طرح در شهرهای مختلف استان از جمله کرج و مهستان به بهره برداری رسیده است .

وی ادامه داد: شهرجدید مهستان از جمله مناطق استان البرز است که همزمان با توسعه شهری شبکه فاضلاب آن نیز اجرا شده است .

نامداری با بیان اینکه استان البرز به لحاظ توسعه شبکه فاضلاب عقب تر از سایر استان های کشور می باشد، گفت : در زمان حاضر پس از شهر جدید مهستان تعدادی از مناطق کلانشهر کرج از جمله مهرشهر با ۷۴ درصد پیشرفت فیزیکی ، رجایی شهر با ۵۶ درصد پیشرفت فیزیکی و هسته مرکزی کرج با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی شبکه فاضلاب آنها در دست اقدام قرار دارد.

وی ادامه داد: اکنون نیز شبکه فاضلاب شهرهای ماهدشت کرج با ۲۹ درصد پیشرفت فیزیکی ، چهارباغ با ۲۶ درصد پیشرفت فیزیکی ، اشتهارد با ۱۱ درصد پیشرفت فیزیکی و نظرآباد با ۶ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا و توسعه است .

مدیرعامل شرکت آبفا البرز تاکید کرد: برای جلوگیری از آلودگی سفره های زیر زمینی آب باید طرح های فاضلاب استان البرز با سرعت بیشتری پیش برود.

نامداری تاکید کرد: با توجه به اهمیت شتاب در اجرای شبکه های فاضلاب شهری ، انتظار می رود اعتبار بیشتری به استان البرز در این بخش داده شود تا بتوان هر چه سریع این شبکه ها را احداث و توسعه داد.

وی اظهار کرد: در تلاش هستیم بخش عمده پروژه های فاضلاب شهری استان البرز را با مشارکت بخش خصوصی پیش ببریم چرا که بودجه دولتی در این بخش محدود است .

مدیرعامل شرکت آبفا البرز گفت : از جمعیت حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان البرز تاکنون برای حدود ۴۶۶ هزار نفر آنها در قالب ۱۴۷ هزار انشعاب ، شبکه فاضلاب احداث شده است.

وی بیان کرد: متوسط پیشرفت فیزیکی شبکه فاضلاب در کل کشور ۵۳ درصد و در البرز۳۸ درصد است که نیازمند بازنگری جدی است .

مدیرعامل شرکت آبفا البرز گفت : در بخش آبرسانی نیز امسال پروژه های متعددی از جمله تکمیل ۵۰ هزار متر مکعب تصفیه خانه آب در دست اقدام داریم که امیدواریم بتوانیم بخش عمده این پروژه ها را به سرانجام برسانیم.