«علیرضا کاکاوند» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به بهره‌برداری از تصفیه خانه اضطراری آب شهر تازه آباد و ۶ روستای اقماری این شهر در شهرستان ثلاث باباجانی در هفته گذشته، افزود: با تخصیص این اعتبارات، شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه آبرسانی به ۴۶۰ روستا و همچنین آغاز پروژه های آبرسانی در اکثر شهر های استان را در دستور کار خود قرار داد که از جمله آنها تصفیه خانه اضطراری آب شهر تازه آباد است.

وی ادامه داد: با توجه به مشکل کیفی که در آب شرب شهر به وجود آمد بلافاصله کار مطالعاتی و طراحی آن آغاز و در یک بازده زمانی کمتر از ۲ ماه این تصفیه خانه با هزینه ای نزدیک به سه میلیارد تومان به بهره برداری رسید و ۶ هزار و ۹۶۰ خانوار با جمعیتی بیش از ۲۰ هزار نفر از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در ادامه بودجه اورامانات در سال ۱۴۰۰ را حدود ۳۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار داشت: شهرستان ثلاث باباجانی یکی از شهرستان‌های پر تنش استان از نظر آب شرب بود و ۱۰۱ میلیارد تومان از این اعتبار مصوب شهرستان ثلاث باباجانی است.

کاکاوند تصریح کرد: علاوه بر شهر تازه‌آباد آبرسانی به شهرهای میرآباد، ازگله و ۳۷ روستای دارای تنش آبی که گاهی وقت ها با تانکر آبرسانی می شوند را در لیست برنامه های خود قرار داده ایم که برخی از این پروژه ها در مرحله مناقصه قرار دارند و یا با پیشرفت ۵۰ الی ۶۰ درصد در حال انجام هستند و برخی دیگر از این پروژه ها با موفقیت به پایان رسیده اند.

شهرستان ثلاث باباجانی حدود ۳۶ هزار نفر جمعیت دارد و دارای سه بخش مرکزی، ازگله و زمکان با ۲۰۹ روستاست که ۱۶۷ روستای آن دارای سکنه است.