امید صالحی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از روز چهارشنبه که مسوولان گزارش آسیب دیدن الکتروپمپ‌های ایستگاه خیرآباد در شهرستان گچساران را به شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گزارش دادند، شخصاً هدایت تیم‌های عملیاتی را برای رفع این مشکل عهده‌دار شدم.

وی بیان کرد: در روزهای اخیر، آب برخی مناطق شهر دوگنبدان شامل؛ سه راهی، کوی کارکنان دولت، رزمندگان، ۱۰۸ دستگاه سپاه، آبگرمو، محله لبنان، ۳۰ دستگاه بنیاد شهید و بخشی از مرکز شهر دچار تنش آبی، ٱفت فشار و قطعی شد که از مشترکان این مناطق به واسطه مشکلات پیش آمده عذرخواهی می‌کنم.

صالحی گفت: مشکل سوختگی 2 دستگاه الکتروپمپ به صورت همزمان بود و شرکت سازنده الکتروپمپ‌ها که استانداردشان مورد تایید شرکت مهندسی آبفای کشور است،موجودی در انبار نداشته و با توجه به انحصاری بودن تولید الکتروپمپ‌های مورد نظر در ایران، باید به دنبال سفارش آبفا تولید می‌شد که همین امر موجب زمان‌بَر شدن بسیار زیاد فرایند تأمین الکتروپمپ شد.

مدیرعامل شرکت آب و فلاضلاب کهگیلویه و بویراحمد افزود: با پیگیری‌های فراوان یکی از الکتروپمپ‌ها که آسان‌تر قابل تعمیر بود در کمترین زمان ممکن به اهواز ارسال شد و برای مدیریت این شرایط ضمن فعال کردن آبرسانی سیار در مناطق مختلف شهر 2 حلقه چاه نیز با کمک کارشناسان آب و فاضلاب وارد مدار بهره‌برداری شد.

وی گفت: در نهایت امروز ایستگاه پمپاژ آب خیرآباد وارد مدار بهره‌برداری و فعالیت شد و آب شبکه‌های توزیع مناطق مختلف شهر دوگنبدان تا پایان امشب پایدار و به روال عادی خود باز می گردد.

صالحی بیان کرد: در شرکت آب و فاضلاب استان به طور متوسط در هر هفته ۲ دستگاه الکتروپمپ از مدار خارج می‌شود که امسال برنامه ریزی‌های لازم برای سرویس کردن این الکتروپمپ‌ها و خرید الکتروپمپ جایگزین انجام شده است.

مدیرعامل شرکت آبفا استان از برنامه خود برای شناسایی گلوگاه ها و مخاطرات در مسیر آبرسانی به ساکنان شهرها و روستاهای استان خبر داد و افزود: اگر چه بسیاری از پیش بینی‌ها باید در گذشته برای مناطق دارای بحران آبی و البته شهرستان‌های گرمسیری می‌شد اما به هر ترتیب امروز آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد میراث‌دار این مشکلات است.

صالحی بیان کرد: پیش‌بینی‌های لازم برای تعمیر و سرویس ایستگاه‌های پمپاژ و الکتروپمپ‌ها در کهگیلویه و بویراحمد شده است.

وی اضافه کرد:همه پمپ‌های رها شده در چند سال اخیر که با برخی بی‌تدبیری‌ها بدون استفاده مانده بود را شناسایی و برای ارسال به کارخانه سازنده در مشهد آماده شده تا دیگر شاهد این دست اتفاقات نباشیم.

صالحی تاکید کرد: با توجه به محدودیت‌های اعتبارات امسال انتظار می‌رود، استاندار و سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد برای خرید و تامین نیازهای اساسی تجهیزات آب و فاضلاب به منظور آبرسانی پایدار به ساکنان سراسر استان همراهی ویژه و بیش از پیش داشته باشند.