به گزارش ایرنا، علی اکبر محرابیان روز سه‌شنبه در بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی سپهبد شهید سلیمانی کرمان در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اطلاعات به دست آمده در مراکز مدیریت و پایش، مشخص شد با اعلام افزایش تعرفه، بسیاری از مشترکان مصارف آب خود را کاهش دادند.

وی تاکید کرد: از ملت شریف ایران استدعا داریم اگر مصارف بالاتر از الگو دارند، حتما با رعایت الگو، مصارف خود را کاهش دهند تا هم موجب افزایش قبوض نشود و ما را هم در تامین آب و برق پایدار یاری کنند.

وزیر نیرو با اشاره به سفر خود به استان کرمان افزود: ضرورت داشت در ابتدای سال ۱۴۰۱ طرح های نیروگاهی را بررسی و نیروگاه هایی که در حال تعمیر هستتد را برای تولید در تابستان آماده کنیم.

وی تصریح کرد: همچنین از نیروگاه هایی که در دست احداث هستند یا طرح های توسعه ای دارند، بازدید کردیم تا مطمئن شویم در زمان مشخص شده آماده بهره برداری می شوند.

وزیر نیرو بیان کرد: طرح های مختلفی برای تامین آب شهر کرمان وجود دارد که یکی از این طرح ها اختصاص سهم از خط لوله انتقال آب از خلیج فارس به استان های کرمان و یزد است.

وی با بیان اینکه اعتبار لازم برای پروژه انتقال آب به شهر کرمان تامین شده است، تاکید کرد: مطالعات و بررسی های آن انجام شده و توافقاتی با مجموعه استان کرمان شکل گرفته و ان شالله در سال ۱۴۰۱ عملیات اجرایی شهر کرمان به خط لوله سراسری انتقال آب از خلیج فارس آغاز خواهد شد و امیدواریم در حداقل زمان این اتصال برقرار و مردم شهر کرمان بتوانند از این آب بهره مند شوند.

وزیر نیرو در پایان سفر خود به کرمان از پروژه تعمیرات اساسی ۲ واحد بخار نیروگاه شهید سپهبد سلیمانی بازدید کرد.

وزیر نیرو به منظور بازدید از نیروگاه های زرند و فولاد بوتیا، شهید سلیمانی در شهرستان زرند و باغین عصر روز گذشته وارد کرمان شد.