به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی عصر دوشنبه در آیین کلنگ زنی این طرح گفت: سامانه فاضلاب شهری تکاب با ظرفیت ۱۱ هزار و ۴۳۵ مترمکعب در شبانه روز و خطوط شبکه جمع آوری و انتقال به طول ۱۰۸ کیلومتر است که در قالب سه پروژه به صورت همزمان اجرا خواهد شد.

لطیف خوش سیرت با بیان اینکه فرآیند تصفیه این طرح به صورت هوادهی گسترده با قابلیت حذف نیتروژن و فسفر است، افزود: مدت اجرای این طرح پنج ساله با افق سال ۱۴۲۵ است و ۷۱ هزار و ۴۷۰ نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.

وی اظهار کرد: اعتبار اجرای این طرح توسط سازمان گسترش معادن و صنایع معدنی کشور (ایمیدرو) و کارخانه طلای زرشوران با سرمایه اولیه هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تامین شده است.

وی ادامه داد: اعتبارات این طرح تا ۱۵ هزار میلیارد ریال قابل ارتقا است و با اجرا و بهره برداری از آن شاخص‌های توسعه در تکاب بهبود خواهد یافت.

مجید آقازاده معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در سفری یک روزه به جنوب آذربایجان غربی با هدف بررسی وضعیت شبکه آبرسانی این منطقه از شهرهای تکاب و شاهین دژ بازدید کرد

بیش از هشت کیلومتر آسفالت راه روستایی سخت گذر در تکاب به بهره برداری رسید

امروز همچنین طرح آسفالت محور روستایی سختگذر بدرلو - چهارطاق تکاب به طول ۸.۲ کیلومتر با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی و فرماندار تکاب به بهره برداری رسید.

برای اجرای این طرح ۱۴۰ میلیارد ریال هزینه شده و با بهره‌برداری از آن ساکنان ۶ روستای دور افتاده تکاب از راه دسترسی مناسب و آسفالته بهره مند شدند.