"جلال علمدار" روز یکشنبه گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به پروژه های تعریف شده شرکت آبفای یزد در راستای تامین آب در استان افزود: این شرکت با همت پرسنل خدوم و پرتلاش خود با اجرای این طرح ها جهت خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم سخت کوش در این استان اقدام کرده است.

وی اجرای رینگ شهری یزد را از جمله این طرح‌ها بیان کرد و گفت: این طرح در راستای تامین عادلانه آب با سرمایه گذاری دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان آغاز شده و تاکنون ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی جهاد آبرسانی به روستاها پنج شهرستان استان با اجرای ۶ پروژه با همکاری قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و ساخت مخزن ذخیره آب شرب شهر تفت را از دیگر طرح های در دست اجرا بیان کرد.

مدیرعامل شرکت آبفای یزد در ادامه از افتتاح و کلنگ زنی ۶ پروژه آبرسانی در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: این طرح ها در چهار شهرستان استان عملیات آنها آغاز و یا به بهره برداری رسیدند.

علمدار تصریح کرد: این طرحها شامل آغاز عملیات آبرسانی و تامین آب شرب مجتمع بهمن ابرکوه و بهره برداری از دو حلقه چاه در روستاهای بخش مرکزی این شهرستان، آغاز عملیات اجرایی شبکه دوم آب شرب شهر بافق، آغاز عملیات ساخت مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی شهرستان تفت و فاز اول آبرسانی وتامین آب شرب مجتمع سانیج و بهره برداری از یک حلقه چاه در مجتمع بختیاری-شهریاری است.

مصرف روزانه آب شهر یزد سه هزار و ۳۰۰ لیتر در ثانیه

علمدار افزود: مصرف روزانه آب شهر یزد سه هزار و ۳۰۰ لیتر در ثانیه است که در زمان اوج مصرف، روزانه با ۹۰۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب‌ روبرو می شویم.

وی خاطرنشان کرد: ۴۵۰ لیتر از این کمبود از طریق حفاری ۳۰ حلقه چاه و ۳۰۰ لیتر هم از طریق خط پشتیبان انتقال آب شرب از منابع استان در آینده تامین می شود، اما با این وجود هنوز با کمبود ۴۵۰ لیتر بر ثانیه کسری مواجه هستیم.

استان یزد افزون بر ۵۰۰ هزار مشترک آبفا دارد.