به گزارش خبرنگار ایرنا، فرماندار آستارا روز چهارشنبه در این زمینه تشریح کرد: طرح‌هایی که امروز به بهره‌برداری رسید شامل ۵۱ طرح بخشداری مرکزی با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال، چهار طرح بخشداری لوندویل با اعتبار ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال و پنج طرح شهرداری لوندویل با اعتبار ۵۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال بود.

عنایت رضایی‌پور افزود: همچنین پنج طرح بهسازی شبکه برق با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال، ۶ طرح توسعه شبکه آبرسانی با اعتبار ۵۷ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال و افتتاح ساختمان پزشکی قانونی آستارا با اعتبار افزون‌بر ۸۰ میلیارد ریال از دیگر طرح‌هایی بود که امروز به بهره‌برداری رسید.

وی بیان کرد: اجرای کانال جوی نهر و جدول کانیوو، اجرای پل ماشین‌رو، شن‌ریزی معابر، اجرای کانال‌های بتنی، خرید یک دستگاه زامیاد دوگانه‌سوز برای جمع‌آوری زباله در روستای ویرمونی، لکه‌گیری و آسفالت، جدول‌کشی، نصب سطل زباله، تجهیز و مرمت ساختمان‌های دهیاری، نصب گاردریل، احداث دیوار حائل، اجرای راه و تعریض معابر، اجرای آب‌رو و آب‌نما از جمله پروژه‌های بخش مرکزی و لوندویل در روستاهای ویرمونی و حیران بود که امروز با حضور جمعی از مسئولان و بخشداران رونمایی شد.

برق تصفیه‌خانه بهارستان و شبکه آبرسانی آستارا تقویت شد

مدیر امور آب و فاضلاب آستارا نیز در حاشیه بهره‌برداری از طرح‌های هشتمین روز دهه فجر در این شهرستان گفت: این شرکت به فراخور مسئولیت‌هایی که بر عهده دارد، ۶ طرح در جشن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تقدیم مردم کرد که هدف از اجرای آنها کمک به تقویت سیستم آبرسانی بود.

محمدمهدی شیرزاد اضافه کرد: آستارا شهرستانی در حال توسعه و تقاضای آب در این شهرستان نسبت به منابع موجود بسیار زیاد است، از این رو برنامه و تدبیری برای حفظ شرایط کنونی و کنترل تنش‌های آتی طراحی شد.

وی اظهار کرد: طرح‌های آب و فاضلاب شامل اصلاح و بازسازی ایستگاه پمپاژ و تاسیسات برق تصفیه خانه بهارستان آستارا با اعتبار ۳۸ میلیارد ریال و جمعیت زیر پوشش ۶۰ هزار نفر در قالب ۱۸ هزار و ۷۵۰ خانوار و سه روستا، اصلاح خط انتقال آب روستای عباس‌آباد با اعتبار ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال و جمعیت زیر پوشش یک‌هزار و ۵۰۰ نفر در قالب ۵۰۰ خانوار در سه روستا بود.

مدیر امور آب و فاضلاب آستارا عنوان کرد: احداث اتاقک برق، کلرزنی و فنس‌کشی محوطه چاه عباس‌آباد با اعتبار سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال و جمعیت زیر پوشش ۶۰۰ نفر در قالب ۲۰۰ خانوار در ۲ روستا، اصلاح خط انتقال آب روستای کانرود با اعتبار سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال و جمعیت زیر پوشش سه هزار و ۱۰۰ نفر در قالب ۷۰۰ خانوار در ۲ روستا از دیگر طرح‌ها بود.

وی همچنین اصلاح شبکه آب روستای ویرمونی با اعتبار ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و جمعیت زیر پوشش ۲ هزار و ۴۰۰ نفر در قالب ۸۰۰ خانوار، اصلاح شبکه توزیع آب بخشی از محله فرهنگیان با اعتبار ۲ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال و جمعیت زیر پوشش ۱۲۰ نفر در قالب ۳۸ خانوار را از دیگر طرح‌های آب و فاضلاب آستارا برشمرد که امروز به بهره‌برداری رسید.