به گزارش خبرنگار ایرنا علیرضا قاسمی روز چهارشنبه در آئین آغاز عملیات ساخت مخزن ذخیره آب آشامیدنی بمپور اظهارداشت: ساخت این مخزن به ظرفیت پنج هزار مترمکعب برای تأمین و ذخیره آب آشامیدنی جمعیت شهر بمپور تا افق سال ۱۴۳۰ پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه بمپور دارای سه شهر، چهار دهستان و ۳۸ روستاست، افزود: از مجموع این تعداد روستا، ۲۸ روستا که ۹۶ درصد جمعیت شهرستان را شامل می‌شود دارای شبکه آبرسانی هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با اشاره به ثمرات اقداماتی که طی ۲ سال اخیر در بمپور انجام شده گفت: امیدواریم در تابستان سال ۱۴۰۲ وضعیت آب این شهرستان در بالاترین حد پایداری قرار گیرد.

وی با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم به ارتقای سطح کیفی و کمی آب آشامیدنی روستاهای کشور،اظهارداشت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم و تشکیل شورای جهاد آبرسانی، برنامه‌ریزی برای ارتقای شاخص آبرسانی روستایی کشور به بالای ۹۰ درصد طی ۳۰ ماه در دستور کار قرار گرفت.

قاسمی با بیان اینکه طرح جهاد آبرسانی برای آبرسانی به هفت هزار و ۱۳۵ روستا با اعتبار بیش‌از ۱۹ هزار میلیارد تومان توسط قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در حال اجراست، افزود: ۲۵ درصد اعتبارات این طرح با اعتبار پنج هزار میلیارد تومان، برای آبرسانی به یک‌هزار و ۱۷۱ روستا متعلق به سیستان و بلوچستان است که نیروی زمینی سپاه قدس استان به‌عنوان معین عملیات اجرایی طرح را بر عهده دارد.
وی ادامه داد: از اردیبهشت سالجاری تا کنون بیش‌از ۸۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری در سیستان و بلوچستان در قالب طرح جهاد آبرسانی انجام شده و قرار است طی ۳۰ سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری، ساخت مخازن، ایستگاه‌های پمپاژ و ایجاد منابع تأمین آب جدید صورت گیرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان بیان کرد: آبرسانی به ۶۰۰ روستا از محل منابع ملی طی هفته گذشته به تصویب رسید. همچنین تأمین آب ۵۰۰ روستا نیز با مشارکت مجمع خیران وزارت نیرو از دیگر برنامه‌های وزارت نیرو برای رفع تنش آبی و آبرسانی به بیش‌از ۲ هزار و ۸۰۰ روستای این استان است.