به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر در سفر یکروزه به استان سمنان با حضور در شهرستان شاهرود، مورد استقبال فرماندار ویژه این شهرستان و مسوولان محلی قرار گرفت.

وی در این سفر ضمن بازدید از تصفیه‌خانه فاضلاب شاهرود، ۱۶ طرح عمرانی در حوزه آبفای این شهرستان را افتتاح و کلنگ زنی کرد.

افزون بر ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای افتتاح طرح‌های عمرانی آبفا شاهرود هزینه شد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شاهرود در حاشیه افتتاح طرح‌های آب و فاضلاب این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ۱۴ طرح عمرانی این حوزه با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

ابوطالب جلالی با بیان اینکه حفر و تجهیز چهار حلقه چاه در شاهرود نخستین طرح افتتاح شده بود، افزود: سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از اعتبارات ملی و ۳۰۰ میلیون تومان از اعتبارات استانی برای اجرای این طرح هزینه شد.

وی از آبرسانی به مجتمع شهدای گمنام روستای چهار طاق پرو با اختصاص چهار میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی خبر داد و گفت: طرح نصب و بهره‌برداری انشعاب آب شهرستان شاهرود با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان از محل منابع داخلی به بهره برداری رسید.

جلالی با بیان اینکه طرح توسعه تاسیسات فاضلاب شهر شاهرود (شبکه فاضلاب) با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و استانی بهره برداری شد، ابراز کرد: نصب انشعاب فاضلاب در این شهرستان با اعتبار ۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات منابع داخلی از دیگر طرح های افتتاحی شرکت آب و فاضلاب استان سمنان بود.

۱.۵ میلیارد تومان برای تأمین آب آشامیدنی روستاهای بیارجمند هزینه شد

فرماندار ویژه شاهرود با بیان اینکه طرح تأمین آب آشامیدنی روستاهای خارتوران بیارجمند با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتیارات استانی اجرا شد، اظهار کرد: طرح توسعه، تکمیل و اصلاح شبکه مجتمع‌های آبرسانی روستایی با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و ۲۵۰ میلیون تومان از محل سایر منابع به بهره برداری رسید.

وی از اجرای طرح تاسیسات فاضلاب شهر شاهرود (خرید و تجهیز یک دستگاه واتر جت) با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و استانی خبر داد و افزود: طرح آبرسانی از قنات روستای خیج با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی افتتاح شد.

جلالی با بیان اینکه طرح توسعه و اصلاح شبکه توزیع آب شهر شاهرود با هزینه ۴۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات داخلی اجرا شد، ادامه داد: اجرای طرح توسعه شبکه آبرسانی روستاهای اولویت‌دار شاهرود با هزینه ۳۰۰ میلیون تومان از اعتبارات ملی و ۱۵۰ میلیون تومان از سایر منابع به بهره‌برداری رسید.

فرماندار ویژه شاهرود با اشاره به اینکه طرح تعویض کنتورهای آب خراب مشترکان با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیون تومان از منابع داخلی هزینه شد، اظهار کرد: طرح استانداردسازی انشعاب آب شهرستان شاهرود نیز با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان از محل منابع داخلی انجام شد.

وی با بیان اینکه طرح توسعه شبکه توزیع آب شهر شاهرود نیز افتتاح شد، ابراز کرد: برای اجرای این طرح ۱۰۰ میلیون تومان از محل منابع داخلی شرکت آب و فاضلاب استان سمنان هزینه شد.

آغاز عملیات اجرایی ۲ طرح در حوزه آبفا با اعتباری بالغ بر ۳۷ میلیارد تومان

جلالی از آغاز عملیات اجرایی طرح آبرسانی به روستاهای گرماب و درازآب خارتوران بیارجمند با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: برای ایجاد زیرساخت‌های آب و فاضلاب طرح جهش تولید مسکن شهر شاهرود اعتبار افزون بر ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان مورد نیاز است.

به گزارش ایرنا، دهه فجر امسال ۲۰۷ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتباری افزون بر یکهزار و ۴۷۸ میلیارد و ۶۹۸ میلیون تومان در شاهرود افتتاح و آغاز می‌شود.

۱۶۳ طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر ۴۲۷ میلیارد و ۳۵۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان همزمان با دهه‌فجر در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق استان سمنان شامل افتتاح نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در دامغان، افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب دامغان، آغاز ساخت سه‌هزار سامانه خورشیدی پنج کیلوواتی حمایتی استان سمنان در امیریه دامغان، بازدید از تصفیه‌خانه فاضلاب و افتتاح ۱۴ طرح آب و فاضلاب در شهرستان شاهرود، و افتتاح طرح‌های اقتصادی و عمرانی و همچنین حضور در میز ارتباط مردمی و نشست تخصصی با مدیران صنعت آب و برق در شهرستان سرخه، از جمله برنامه‌های سفر یک روزه وزیر نیرو به استان سمنان است.