امید صالحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در بخش روستایی آبرسانی به ۶۷ روستا در قالب ۳۱ پروژه افتتاح می شود که ۱۷۳ هزار و ۵۰ نفر در قالب (چهار هزار و ۷۹۱خانوار) از نعمت آب شرب بهره مند می شوند.

وی افزود: عملیات عمرانی انجام شده شامل احداث هفت باب مخزن با ظرفیت یک هزار و ۳۶ متر مکعب، احداث یک ایستگاه پمپاژ، اجرای ۴۵ کیلومتر خط انتقال و اجرای ۸۵ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب بوده است.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هزینه صورت گرفته ۹۹۱ میلیارد ریال برای طرح های آبرسانی روستایی بوده است.

صالحی عنوان کرد: در بخش شهری نیز ۶ پروژه افتتاح خواهد شد و جمعیت ۱۲۳ هزار و ۴۵۸ نفر از آب سالم بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد: عملیات عمرانی انجام شده شامل اجرای ۲۲ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب آشامیدنی و تکمیل احداث یک باب مخزن با ظرفیت پنج هزار متر مکعب بوده است.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: همچنین تصفیه خانه آب یاسوج با ظرفیت ۲۰۰ لیتر بر ثانیه با اعتبار هزینه شده بیش از۹ میلیارد ریال افتتاح می شود.

اردیبهشت ماه سال ۹۶ کلنگ پروژه تصفیه خانه آب شهر یاسوج بر زمین زده شد و قرار بود مدت اجرای پروژه ۱۲ ماهه باشد اما کار به کندی پیش رفت تا اینکه تکمیل آن به عهده دولت سیزدهم افتاد و اکنون در مراحل پایانی کار قرار گرفته است.

کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۱۶۲ هزار مشترک آب و بیش از ۴۴ هزار مشترک فاضلاب دارد.

یاسوج برای بهبود پایداری آب به ۳٠ هزار متر مکعب مخزن نیاز دارد. شرکت آبفای استان ۹ شهرستان، ۱۸ شهر و یکهزار و ۱۸ روستا را پوشش می‌دهد.