به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود امیری روز دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان رشت با تشریح فعالیت های اداره آب و فاضلاب شهرستان رشت از تولید، تصفیه و انتقال آب شرب از رشت تا شهرها و روستاها و در برخی شهرها جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب خاطر نشان کرد: در رشت از گذشته اقداماتی در این راستا شروع شده و در دست انجام است و هم اینک تصفیه خانه فاضلاب بخش فخب این شهر در مدار بهره‌برداری قرار دارد.

وی با بیان اینکه طی پی‌گیری‌های یک سال گذشته قراردادی با قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) در قالب تهاتر نفت انجام شد، خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت قرارگاه برای رفع مشکلات مربوط به فاضلاب بهره گرفته شود.

وی در ادامه با اشاره به چالش‌های زیاد در تامین آب شهرستان اظهار کرد: تامین بیش از ۹۰ درصد آب مصرفی شهر از تصفیه خانه بزرگ استان انجام می شود از این‌رو لازمه آبرسانی به بخش های دیگر این شهرستان ایجاد خطوط انتقال است.

ابراهیم خوشنود رئیس اداره برق شهرستان رشت نیز در این جلسه با تشریح اقدامات انجام شده در حوزه برق شهرستان گفت: توسعه و احداث شبکه جدید به میزان ۳۰۰ کیلومتر کابل خودنگهدارنده، ۲۲ کیلومتر احداث کابل فشار توسط، نصب ۷۰ دستگاه ترانش جدید و ۷۰ دستگاه افزایش قدرت ترانس از جمله اقدامات انجام شده است.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان رشت نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از دهه فجر پارسال تا کنون گفت: حدود ۷۰ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی روستایی شهرستان رشت با ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار آسفالت شده‌است.

نیما شفقی اظهار کرد: از یک هزار و ۳۷۴ راه روستایی شهرستان رشت ۹۲۰ کیلومتر آسفالت شده‌است که قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی هیچ یک از راه‌های روستایی این شهرستان آسفالت نبودند.

وی با بیان اینکه عملیات ساخت ۶ پل شهرستان رشت تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد، خاطر نشان کرد: برنامه‌ریزی برای احداث و ساخت چهار پل دیگر نیز در دست انجام است.

فرمانده سپاه ناحیه رشت نیز در جلسه شورای اداری شهرستان رشت با تبریک فرارسیدن سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: برنامه های دهه فجر امسال نسبت به ۴۳ سال گذشته به لحاظ کمی و کیفی متفاوت است، همه باید دست به دست هم داده تا برنامه ها منسجم در تمام مناطق شهرستان رشت برگزار شود.

سرهنگ محمد نیک‌فطرت اظهار کرد: در سپاه مرکزی شهر رشت افزون بر ۶۵۰ برنامه در قالب ناحیه، مقاومت و حوزه های مقاومت محلی و ۳۰۰ پایگاه مقاومت برگزار خواهد شد.

وی حضور کاروان سلامت طی پنج روز در پنج محله رشت، برگزاری مسابقه های فرهنگی و ورزشی از سطح محله تا شهرستان، جشن پیروزی انقلاب در تمام محلات با محوریت مسجد از جمله برنامه ها عنوان کرد.