به گزارش روز جمعه ایرنا، ابوالفضل غنی‌زاده در دیدار با معاون شرکت آب منطقه ‌ای آذربایجان ‌شرقی اظهار کرد: شهرستان اهر از نظر منابع آبی، به جهت کاهش بارندگی‌ها در سال آینده دچار مشکل خواهد بود، از این رو تامین منبع جدید برای آب شرب ضروری است.

وی با بیان اینکه احداث سد کچری‌ رود برای تامین آب شرب شهرستان اهر مطالبه‌ عمومی مردم است، گفت: مطالعات این سد در وزارت نیرو مصوب شده، تخصیص اعتبار جهت احداث آن نیز اولویت ما در حوزه امور آب است.

غنی زاده از معاون شرکت آب منطقه‌ ای آذربایجان‌ شرقی خواست جهت پیشگیری از بحران کم ‌آبی، موضوع احداث سد کچری‌ رود را با جدیت از وزارت نیرو پیگیری کرده و اعتبار مورد نیاز را تامین کند.

به گزارش ایرنا، آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.

آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک بوده ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.

این استان همواره تحت تأثیر بادهای سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.