به گزارش ایرنا، اخمد رضا دالوند روز شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان افزود: ما در زمینه‌ آب کشاورزی و آب آشامیدنی مشکل داریم که باید مصرف آن را مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه در بحث زیرساخت‌ها مشکلات اساسی داریم، عنوان کرد: باید هوشمندانه با برنامه‌ریزی، پیگیری و جذب اعتبارات بتوانیم پروژه‌های در دست اجرای استان را به نتیجه لازم برسانیم.

معاون استاندار نگاه دولت مردمی را تکمیل و به بهره‌برداری رساندن پروژه‌های نیمه‌کاره عنوان کرد و گفت: باید با تلاش جهادی، شبانه‌روزی و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها این پروژه‌ها را به بهره‌برداری برسانیم.

وی نگاه دولت را استفاده از نیروهای جوان انقلابی بویژه بومی برشمرد و افزود: سرنوشت لرستان در آینده‌ نزدیک به دست این جوانان خواهد افتاد، بنابراین لازم است در کسب تجارب و فنون لازم بکوشند تا بتوانند لرستان را در مسیر رشد و توسعه کمک کنند.

دالوند با بیان اینکه دولت انقلابی و مردمی از بدو استقرار در استان توسط استاندار یک دوره کوتاه‌مدت شناخت و بررسی از حوزه‌های مختلف را گذراند، اظهار کرد: عقب‌افتادگی‌هایی از دیرباز در زمینه‌های مختلف بوجود آمده و لرستان را با مشکلات و موانعی از جمله در زیرساخت‌ها مواجه کرده است.

وی به اوضاع اقتصادی در گذشته اشاره کرد و افزود: استان‌های دیگر اعتبارات خوبی جذب و پروژه‌های بزرگی اجرایی کردند و اکنون در زمینه‌های مختلف بویژه آبرسانی روستایی، شهری و شبکه‌های فاضلاب از لرستان جلوتر هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، بیان کرد: شبکه‌های فاضلاب در استان با وجود اینکه سال‌هاست شروع شده اما به‌ دلایل مختلف متوقف و یا پیشرفت فیزیکی اندکی دارند اما طی یک سال و چند ماه گذشته با تلاش مدیر عامل وقت، حمایت استاندار و دولت انقلابی اقدامات خوبی انجام گرفته است.

وی به مصوبات سفر رییس‌جمهور به لرستان اشاره کرد و با بیان اینکه در این بازه زمانی بیش از ۲ هزار میلیارد تومان بصورت نقدی وارد لرستان شده است، افزود: طی هفته‌های آینده دو مورد از شبکه‌های فاضلاب استان تامین اعتبار خواهد شد تا روند اجرایی آنها مجدد آغاز و سرعت بیشتری پیدا کند.

در پایان این مراسم معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی، مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی و معاون بازرسی استانداری نیز حضور داشتند از تلاش و زحمات مهندس حمیدرضا کرم‌وند تکریم و قدردانی و مهندس یاسر اکبریان به عنوان مدیر عامل این شرکت معرفی شد.