به گزارش شامگاه دوشنبه ایرنا، در اطلاعیه شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان آمده است: به منظور رفع این حادثه و جلوگیری از هدررفت آب فردا سه‌شنبه ۲۷ دی‌ماه، از ساعت ۹ صبح، عملیات اصلاح، ترمیم و وارد مدار کردن خط انتقال آب به قطر ۸۰۰ میلیمتر آغاز و تا ۱۰ شب به مدت ۱۳ ساعت ادامه دارد.

این اطلاعیه می افزاید: با توجه به زمان‌بر بودن این مهم و احتمال افت فشار و قطعی کامل آب خواهشمند است نسبت به ذخیره‌سازی آب اقدام و از مصارف غیرضروری خودداری شود.

در بخش پایانی این اطلاعیه آمده است: از مشترکان گرامی تقاضا می‌شود هرگونه درخواست یا نقص در ارائه خدمات را از طریق سامانه ۱۲۲ اعلام کنند.

به گزارش ایرنا سیستان با پنج شهرستان هامون، نیمروز، زهک، هیرمند و زابل در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

به گفته مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان یخبندان شبانه در نیمه شمالی این استان همچنان تداوم دارد اما از روز چهارشنبه هفته جاری از شدت آن کاسته خواهد شد.

محسن حیدری اظهارداشت: بامداد امروز دمای هوای ۱۲ شهرستان استان سیستان و بلوچستان به زیر صفر رسید.

وی بیان کرد: زاهدان با منفی هفت درجه سلسیوس، زابل منفی ۹، زهک، هیرمند و میرجاوه منفی هفت، نصرت آباد منفی چهار، مهرستان و سیب و سوران منفی سه، خاش، تمندان و سراوان منفی ۲، و بمپور با ثبت دمایی منفی یک درجه سانتیگراد سردترین شهرهای سیستان و بلوچستان بودند.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: همانطور که پیش‌بینی می‌شد سازمان هواشناسی استان با صدور هشدار نارنجی مبنی بر ورود سرما از عرض‌های بالاتر به استان هشدار داده بود و این سرمای هوای حاکم در استان به تدریج روند کاهش دما در شهرهای جنوبی تر استان نیز می‌شود.
وی بیان کرد: مدیریت مصرف بهینه حامل‌های انرژی کنترل ضدیخ رادیاتور خودروها، احتیاط در عملیات بتن ریزی، و استفاده از لباس گرم مدنظر شهروندان باشد.