به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سید شهاب الدین نوری روز پنجشنبه در شانزدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهرستان مشهد مقدس افزود: بخش زیادی از آب تولیدی در این شهرستان در کنار بارش اندک و نزولات جوی توسط مجاوران و زائران مصرف می شود.

وی ادامه داد: در این راستا باید در جهت جداسازی آب شرب از سایر آب‌های مصرفی مانند کشاورزی، شست و شو و غیره به انضمام توسعه و ترویج فرهنگ صحیح مصرف برنامه‌ریزی و تلاش حداکثری صورت گیرد.

رییس شورای اسلامی شهرستان مشهد گفت: همچنین انتقال صحیح شیرابه زباله‌ها بویژه در محدوده جغرافیایی شهر رضویه به نحوی که با سفره‌های زیرزمینی تداخل نداشته باشد و آبهای عمیق و عمقی را آلوده ننماید، باید مورد توجه و برنامه ریزی قرار گیرد.

وی بیان کرد: همچنین باید برای پیشگیری از تجمع آبهای افزون بر مصرف پس از استحمام، شست و شوی البسه و اتومبیل‌ها در حوزه‌های راکد برای پیشگیری از سالک که یکی از مهمترین معضلات بهداشتی در شهر مشهد نیز به شمار می‌رود برنامه ریزی کرد.

حجت الاسلام نوری اظهار داشت: در سفر ریاست جمهوری به استان خراسان رضوی در فروردین ماه امسال، مبلغ ۵۰ میلیارد تومان برای طرح اگوی فاضلاب شهر رضویه مصوب شد که اجرای این طرح از بخش رضویه تا تصفیه خانه فاضلاب شهری به مسافت ۶ کیلومتر حدود یک ماه دیگر آغاز خواهد شد.

به گزارش ایرنا، بررسی وضعیت ساماندهی استحصال منابع آبی شهر مشهد مقدس و شهرهای ملک آباد و رضویه، ارایه گزارش طرح الگوی شهر رضویه، گزارش توسعه شبکه آب و فاضلاب روستایی از مهمترین دستور کارهای شانزدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهرستان مشهد بود.