به گزارش خبرنگار ایرنا، اتابک جعفری عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از طرح های زیرساختی آب و فاضلاب مازندران در ساری در گفت و گو با خبرنگاران با بیان این که، دولت سیزدهم تامین زیرساخت ها برای تحقق عدالت اجتماعی را جزو رسالت و وظایف ذاتی خود می داند، افزود: حدود ۴۰۰ هزار نفر دیگر از هموطنان عزیزمان تا پایان امسال حلاوت استفاده از آب آشامیدنی سالم و پایدار را خواهند چشید.
وی خاطر نشان کرد: دولت در یکسال گذشته قدم های بسیار جدی برای محرومیت زدایی در کشور برداشته که یکی از این اقدامات در حوزه تامین آب شرب است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران کشور اضافه کرد: حدود سه هزار روستای کشور از ابتدای فعالیت کاری دولت سیزدهم تاکنون به سامانه های آب آشامیدنی سالم وصل شد که در آینده هم این مهم ادامه می یابد.
جعفری ادامه داد: حدود سه هزار روستا در مازندران وجود دارد که بیش از ۹۰ درصد آن به آب آشامیدنی سالم متصل است که برای روستاهای باقی مانده هم اقدامات لازم انجام خواهد شد.
وی افزود : محرومیت زدایی ماموریت ویژه دولت در مازندران است که در این بین وزارت نیرو با برنامه ریزی اصولی برای تحقق امر تلاش خواهد کرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: اجرای طرح های جهادی یکی از ماموریت های ویژه دولت سیزدهم است که تمام قد این شرکت برای تحقق آن تلاش خواهیم کرد.
به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران امروز پنجشنبه به منظور بازدید از زیرساخت های حوزه آب و فاضلاب و تاسیسات این حوزه در قالب سفر یک روزه به مازندران سفر کرده است.
منابع آبی مازندران از ۷۲۰ حلقه چاه، ۳۵۳ دهنه چشمه و سه سد با ظرفیت تولید و استحصال ۵۲۲ میلیون مترمکعب، تامین می‌شود.
شرکت آب و فاضلاب مازندران یک میلیون و ۱۰۲ هزار مشترک را در ۵۸ شهر و یک هزار و ۶۷۸ روستا زیرپوشش دارد.
ساختمان اداری شرکت آب و فاضلاب مازندران عرصه سه هزار و ۶۸۷ متر مربع در ۹ طبقه و اعیان ۲ هزار و ۳۰۰ متر مربع با پیش بینی هزینه اعتبار ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال امروز با حضور جعفری در ساری کلنگ زنی شد.