لطیف خوش سیرت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به مشکلات خشکسالی و کاهش شدید آب های زیرزمینی و کاهش آبدهی چاه ها و چشمه های تامین کننده آب شرب روستاهای بوکان از مجموع ۹۶۷ میلیارد تومان اعتبارات محرومیت زدایی آبرسانی رستاهای استان ۴۹۷ میلیارد تومان آن به بوکان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: مقرر شده است که در مدت ۳۰ ماه تاسیسات آب مورد نیاز در مناطق با تنش آبی اجرا و مشکل روستاهای شهرستان بوکان در بخش آب شرب مرتفع گردد .

وی با اشاره به طرح آبرسانی به مجتمع ۱۶۵ روستایی بوکان اضافه کرد: این طرح جمعیتی بالغ بر ۵۳ هزار نفر را زیرپوشش قرار می دهد که با اتمام آن ۹۹ درصد جمعیت روستای بوکان از آب شرب پایدار بهره مند خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی گفت: برای تامین آب شرب ۱۶۵ روستای این شهرستان یک حلقه چاه فلمن با ظرفیت آبدهی حدود ۸۰۰ لیتر بر ثانیه در قالب طرح مذکور حفاری و کار آن به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه میزان ظرفیت آبدهی این چاه حدود چهار برابر نیاز آب شرب روستاهای موجود است اضافه کرد: با اعتبارت در نظر گرفته شده حدود ۴۴۵ کیلومتر شبکه توزیع و خط انتقال و همچنین ۱۴ هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب احداث خواهد شد.

خوش سیرت در خصوص نتایج سفر استاندار آذربایجانغربی به شهرستان بوکان در زمینه آب و فاضلاب بیان کرد: احداث خط انتقال، ایستگاه سرچاهی و نیرو رسانی و تجهیز چاه از پروژه های روستای "ینگی‌کند" در خرداد ماه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی اظهار کرد: احداث شبکه جمع آوری و احداث تصفیه خانه روستای داشبند که از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و در حال سپردن پیمان از طرف بانک توسعه اسلامی به آب و فاضلاب استان است و با تخصیص اعتبارات لازم در سال ۱۴۰۱ به اتمام می رسد.

بوکان در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.