اسفندیار برخه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح  با یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات محرومیت زدایی اجرا شده و ۲ هزار نفر از مزایای آن بهره مند می شود.

عملیات تامین آب آشامیدنی منطقه باباکلان گچساران سال ۱۳۹۵ آغاز شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: احداث ۲ باب مخزن در مجموع به حجم ۵۵۰ متر مکعب و اعتبار ۳۵ میلیارد ریال از دیگر پروژه های امسال شرکت آبفا در شهرستان گچساران است که این طرح ها  نیز ۱۰۰ درصد تکمیل شده اند و جمعیتی بالغ بر یکهزار و ۳۰۰ نفر را پوشش داده اند.

برخه در خصوص طرح های فاضلاب هم گفت: فاضلاب بخشی از شهر دوگنبدان تمام شده و با اتصال انشعابات،۹۰ مشترک  جدید به شبکه فاضلاب این شهر اضافه می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه اولویت اصلی این شرکت سامان دادن به شرایط آب گچساران است.خاطرنشان کرد:خوشبختانه سد کوثر بسیاری از نگرانی های  به ویژه در مرکز شهر دوگنبدان را کم کرده و در آینده نزدیک توسعه آبرسانی به این شهرستان به ویژه با اتکا به منابع بهتر از جمله سد کوثر را در دستور کار است.

 ۳۱۰ کیلومتر شبکه توزیع  و خط انتقال آب آشامیدنی در شهر دوگنبدان  وجود دارد که از این میزان ۲۴۰ کیلومتر شبکه توزیع و مابقی خط انتقال است.

 بیش از ۳۸ هزار انشعاب آب آشامیدنی در شهر دوگنبدان وجود دارد.