به گزارش خبرنگار ایرنا، مجید آقازاده روز شنبه در بازدید از چند طرح جهاد آبرسانی در استان قزوین، افزود: اجرای پروژه های آبرسانی در سطح کشور مستلزم صرف هزینه بالا برای دولت و مردم است بنابراین باید بهره برداران و ذینفعان این طرح ها برای حفاظت از تاسیسات و تجهیزات تامین آب به ویژه در مناطق روستایی توجه ویژه داشته باشند.

وی اضافه کرد: با توجه به خشکسالی ها و بارش ها کم باید توجه کرد که اجرای پروژه ها موجب جبران کم آبی نمی شود و شهروندان بایستی در مصرف آب، مدیریت و صرفه جویی کنند.

معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اظهار داشت: اقدامات خوبی در سطح استان قزوین در نحوه اجرا و کیفیت پروژه های تامین آب آشامیدنی استان صورت گرفته و می توان از ظرفیت خیران آبرسان برای اجرای پروژه های آبرسانی به ویژه در روستاها استفاده کرد.

به گفته وی، پیگیری لازم برای تخصیص اعتبار به طرح های آبرسانی استان صورت خواهد گرفت تا هرچه سریع تر شاهد تکمیل و بهره برداری از آنها باشیم.

این مسوول در ادامه از طرح های تامین آب آشامیدنی استان شامل مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی در مدار و مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی در حال احداث شهر مهرگان، تصفیه خانه فاضلاب شریفیه و مهرگان، مخزن های پونک و کوثر شهر قزوین، سامانه کنترل هوشمند آب شهر قزوین، پروژه مجتمع آبرسانی روستایی قاقازان از پروژه های جهاد آبرسانی و نیز تعداد دیگری از پروژه های در حال احداث بازدید خواهد کرد.