به گزارش ایرنا از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، جعفر بندی شربیانی روز دوشنبه در خصوص پوشش کانال عباس آباد اظهار کرد: پوشش بخش قابل توجهی از این کانال شامل ۷۰ درصد طرح انجام شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که این طرح به زودی به پایان برسد و بتوان برای همیشه برای این کانال که منجر به مرگ شهروندان می شد، پوشش ایجاد کرد.

شربیانی با بیان اینکه مشکلات بروکراسی اداری در شرکت آب منطقه ای وجود داشت که رفع و رجوع شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان مهرماه پروژه را تکمیل شده به مردم تحویل بدهیم.

به گزارش ایرنا، سال ۱۳۶۰ خورشیدی کانال انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت ورامین افتتاح شد؛ بیشترین طول این کانال در شهرستان ری واقع شده و با گذشت زمان و افزایش وسعت و جمعیت این شهرستان بخش هایی

از این کانال که در مجاورت مناطق مسکونی قرار گرفته بدون حفاظ باقی مانده است؛ در واقع این کانال انتقال پساب تهدیدی بالقوه برای اهالی مناطق به ویژه کودکان محسوب می شود و فقط در ۲ سال اخیر شاهد غرق شدن چهار کودک چهار تا ۱۲ ساله در کانال عباس آباد بوده ایم.

پیشتر مسئولان مربوطه خبر از پایان پوشش کامل سطح این کانال تا پایان نیمه اول امسال داده بودند و ایرنا نیز گزارشی در این باره در اردیبهشت امسال منتشر کرد.