رضا دهقانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از سال گذشته تاکنون‌ بالغ بر ۳۰ طرح آب و فاضلاب از محل اعتبارات داخلی شرکت در این منطقه اجرا شده است.

وی مهمترین این طرح ها را اجرای۲۳ کیلومتر شبکه آب شرب، ۳/۲ کیلومتر شبکه فاضلاب، همچنین اصلاح شبکه آب و فاضلاب، حفر ۲‌ حلقه چاه آب، ساخت اداره شهر مهاباد، واگذاری ۵۴۹ فقره انشعاب آب آشامیدنی و۴۲ فقره انشعاب فاضلاب به متقاضیان اعلام کرد.

مدیر آب و فاضلاب اردستان تصریح کرد: با توجه به خشکسالی های چند سال گذشته و کمبودآب شرب در روستاها روزانه چهار دستگاه تانکر افزون بر ۸۰ هزار لیتر آب آشامیدنی را به ۷۵ روستای شهرستان حمل می‌کنند.

دهقانی اضافه کرد:این آبرسانی به ۳۰ روستای زیر پوشش و ۴۵ روستای غیر تحت پوشش دیگر با جمعیت بیشتر از ۶ هزار و ۷۰۰ نفر انجام می‌شود.

وی در مورد اقدام‌های انجام شده در یکسال گذشته و پس از یکپارچه‌سازی آب و فاضلاب شهری و روستایی اظهار داشت: لوله‌گذاری و توسعه شبکه انتقال روستای کچوسنگ و شیرازان‌ به طول چهار کیلومتر، راه‌اندازی مخزن جدید کچوسنگ، انتقال آب از کچوسنگ به شیرازان پس از ۱۰ سال انتظار از طرح‌های اساسی و مهم صورت گرفته است.

مدیر آب و فاضلاب اردستان ادامه داد: نصب سامانه گند زدایی و راه‌اندازی دستگاه الکترونیکی نمک طعام به جای کلرزن شهرهای اردستان، زواره و مهاباد، اجرای عملیات نصب مخزن ۲۰۰ متر مکعبی روستای سفیده در بخش زواره و مخزن ۱۰۰ متر مکعبی روستای میشاب در دهستان برزاوند از دیگر طرح‌های اجرا شده در شهرستان اردستان است

از مجموع ۲۳۰ روستای این شهرستان، ۱۲۰ روستای دارای سکنه است که هم‌اکنون ۱۰۸ روستا زیر پوشش شبکه آب و فاضلاب هستندو از میان آنها ۶۱ روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد.

شهرستان اردستان با جمعیت افزون بر ۴۳ هزار نفر در حدود ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است