به گزارش ایرنا، طرح مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب جزیره کیش روز شنبه با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی و جمعی از مسوولان جزیره کیش به بهره برداری رسید.
سعید محمد در آیین بهره برداری از این طرح با بیان اینکه تکمیل طرح در راستای حفاظت از محیط زیست جزیره ضروری است افزود: با بهره برداری مدول دوم فاضلاب امکان تصفیه ۱۰۰ درصد فاضلاب کیش در تمام ایام سال حتی روزهای پر مسافر فراهم می شود.
معاون عمرانی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: این طرح با هدف افزایش ۲ برابری ظرفیت تصفیه فاضلاب این جزیره از سوی سازمان منطقه آزاد با ۷۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری احداث شده است.
سعید پورزادی یادآور شد: هم اکنون با بهره برداری از این طرح ظرفیت تصفیه فاضلاب جزیره کیش در هر روز از ۱۰ هزار به  ۱۷ هزار و ۵۰۰ متر مکعب در روز می رسد و تا پایان امسال، ۲۵۰۰ متر مکعب دیگر به عنوان حوضچه رزرو نیز به ظرفیت تصفیه خانه اضافه خواهد شد.

طرح احداث مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب جزیره کیش به ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب از ۱۰ سال گذشته آغاز بود که در سه راکتور به عنوان طرح زیرساختی با تلاش شرکت عمران آب و خدمات، پس از چند سال وقفه به بهره برداری رسید.
ورودی تصفیه خانه فاضلاب شمال جزیره کیش در طول سال با توجه به تعداد حضور گردشگران در هر روز بین ۹ تا ۲۰ هزار متر مکعب در نوسان است.
هم اکنون بیش از ۹۰  درصد آب مورد نیاز فضای سبز جزیره از طریق آب تصفیه شده از فاضلاب تامین می شود که این امر برای صرفه جویی در منابع ارزشمند آب در جزیره کیش اهمیت زیادی دارد.