داراب بیرنوندی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به صنعتی بودن قزوین به عنوان یکی از استان های شاخص در کشور، موضوع بهداشت فاضلاب های خانگی و صنعتی طی سال های اخیر به یکی از مشکلات مهم استان تبدیل شده و یکی از آنها ایجاد تاسیسات و شبکه های جمع آوری فاضلاب و احداث تصفیه خانه بوده که البته برخی از آنها به صورت نیمه کاره هستند.

وی ادامه داد: خوشبختانه یکی از مصوبات خوب سفر رییس جمهور به استان قزوین، تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه تکمیل و راه اندازی پروژه های تصفیه خانه ای استان بود که در این بخش ما طی سال های گذشته با مشکلاتی روبرو بودیم.

به گفته این مسوول، در حال حاضر ۱۳ پروژه تصفیه خانه ای در ۱۳ شهر استان قزوین وجود دارد که در آنها تاسیساتی ایجاد شده و بایستی به سرانجام برسند.

بیرنوندی، مشکل تصفیه خانه شریفیه را یکی از معضلات مهم استان قزوین دانست که باید با تخصیص اعتبار یاد شده و انعقاد قرارداد، وارد فاز اجرایی شود، گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار سفر رییس جمهوری نیز برای تکمیل پروژه های احداث تصفیه خانه سایر شهرها مانند آوج و آبگرم که در مرحله اجرایی هستند، در نظر گرفته شده است.