به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب گیلان؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت با اشاره به پروژه های افتتاح شده، افزود: این پروژه ها شامل ۱۸ پروژه آبرسانی روستایی، پنج پروژه آبرسانی شهری و چهار طرح فاضلاب بود که طی هفته دولت در شهرها و روستاهای مختلف استان افتتاح شد.  

مازیار علی پور افزود: در حوزه روستایی با افتتاح ۱۸ پروژه تعداد ۴۸ روستا با جمعیتی بیش از ۲۱ هزار نفر از نعمت آب شرب سالم، بهداشتی و پایدار برخوردار شدند.

وی منبع تامین آب این روستاها را سه حلقه چاه و سه دهنه چشمه با ظرفیت ۴۲ لیتر بر ثانیه عنوان و تصریح کرد: برای آبرسانی به این روستاها یک باب مخزن به حجم ۲۰۰ مترمکعب و ۶۳ کیلومتر لوله گذاری خطوط انتقال و شبکه توزیع اجرا شد.

علی پور اعتبار هزینه شده برای اجرای پروژه های آبرسانی روستایی را ۲۴۰ میلیارد ریال ذکر کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با اشاره به افتتاح پنج پروژه آبرسانی در شهرهای رشت، آستارا و لوندویل گفت: توسعه شبکه توزیع آب شهر رشت، راه اندازی خط جدید تولید آب تصفیه خانه بهارستان آستارا، تکمیل رینگ و اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی آستارا، اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی لوندویل جهت تامین پایدار و مناسب آب آشامیدنی جمعیتی افزون بر ۷۵ هزار نفر در این ایام فرخنده به بهره برداری رسید.

 وی، حجم عملیاتی این پنج پروژه را شامل اجرای ۱۱.۷ کیلومتر لوله گذاری شبکه توزیع و ساخت و تجهیز یک واحد ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۲۰ لیتر بر ثانیه عنوان کرد.

وی تصریح کرد: همچنین چهار پروژه فاضلاب تحت عنوان توسعه شبکه فاضلاب خیابان میرابوالقاسمی شهر رشت، توسعه شبکه فاضلاب شهر ماسال، اجرای خط انتقال خروجی پساب تصفیه خانه فاضلاب آستارا، اجرای ایستگاه پمپاژ و نصب و راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب مسکن مهر ۱۸۸ واحدی سیاهکل طی هفته دولت افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان  حجم عملیاتی این پروژه ها شامل ساخت و تجهیز یک واحد ایستگاه پمپاژ و اجرای ۱.۹ کیلومتر لوله گذاری شبکه جمع آوری فاضلاب  عنوان کرد و گفت: با بهره برداری از این پروژه ها ۶۰ هزار نفر از مزایای آن بهره مند شدند.

به گزارش ایرنا، یک هزار و ۱۶۰ پروژه طی هفته دولت در گیلان به بهره برداری رسید.