به گزارش خبرنگار ایرنا، ابراهیم معتمدی پنجشنبه‌شب در دیدار مردمی با اهالی خیابان شهید باهنر در محدوده منطقه ۲ شهرداری قم، بیان کرد: پیگیری شرط و رمز اصلی حل مشکلات و مطالبات مهم مردم در مباحث عمرانی، فرهنگی و اجتماعی است.

معتمدی خاطرنشان کرد: باید در قالب یک ماه آینده مهم‌ترین مشکلات و درخواست‌های مردمی منطقه ۲ در محدوده خیابان شهید باهنر احصا و موارد قابل انجام به‌صراحت به مردم بیان شود.

معتمدی بابیان اینکه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل شبکه فاضلاب و تسویه خانه قم نیاز است، اظهار داشت: مشکل فاضلاب و تسویه خانه فاضلاب قم در دولت مستقر حل خواهد شد.

وی اظهار داشت: شبکه معابر منطقه ۲ به همراه ‌کارهای زیربنایی مهمی در این منطقه انجام‌شده و بسیاری از اقدامات زیرساختی منطقه نهایی شده است.

وی با تاکید بر ضرورت پیش‌بینی و افزایش سرانه‌های فرهنگی و ورزشی در منطقه دو شهرداری قم، تصریح کرد: باید تلاش همه‌جانبه‌ای برای بهبود سرانه‌های فرهنگی این منطقه صورت بگیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم با اشاره به وضعیت پروژه نیمه‌کاره مونوریل، گفت: دولت سیزدهم نسبت به تکمیل مونوریل قم با هزینه‌های ملی مصمم است؛ همچنین قطار شهری قم نیز به‌زودی با تأمین ناوگان وارد فاز بهره‌برداری خواهد شد.

وی با تاکید بر اهتمام دولت سیزدهم مبنی بر تکمیل و بهره‌برداری از فرودگاه قم، افزود: با بهره‌برداری از فرودگاه قم شاهد تحول در اقتصاد زائر و گردشگری زیارت خواهیم بود.

معتمدی بابیان اینکه سرانه آموزشی در قم بسیار کمتر از کلان‌شهرهای کشور است، یادآور شد: سرانه آموزشی قم ۴.۲ درصد است درحالی‌که این سرانه در کشور افزون بر ۵.۲ درصد می‌باشد؛ در حالی در قم مدارس دو شیفته زیادی وجود دارد که در شهرهای دیگر این رویه به‌ندرت مشاهده می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات شاخص دولت در بهبود وضعیت توسعه شهرهای کشور، تاکید کرد: طی ۱۰ سال گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان بودجه به قم تخصیص‌یافته بود این درحالی‌که در ۶ ماه گذشته دولت بیش از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه به قم اختصاص داده است.