حسین بغدادی  روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مناسبت گرامیداشت هفته دولت افزود: در مجموع برای هفته دولت ۳۴ طرح با اعتباری بالغ بر ۵۳۱ میلیارد تومان آماده بهره برداری است که بیشتر این طرح ها در بخش بهسازی شبکه های آب روستایی و شهری هستند .

وی ادامه داد: همچنین طرح های دیگر در حوزه طرح های هادی شامل جدول و آسفالت راه های روستایی با محوریت دهیاری ها ، تقویت شبکه فیبر نوری نظرآباد و افتتاح ۲ مدرسه است .

فرماندار شهرستان نظرآباد گفت: در بخش پروژه های خصوصی نیز معطوف به اجرای طرح های گلخانه ای ، توسعه گاوداری ها با توجه به پتانسیل های دامداری شهرستان نظرآباد و ماهیان زینتی هستیم .

وی با اشاره به فرآینده جهاد مدرسه سازی در استان البرز بیان داشت: بخش آموزش شهرستان نظرآباد نیز از سهمیه استانی ۱۲ مدرسه ، ۶ مدرسه کلنگ زنی آن برای این شهرستان خواهد بود و ۲ واحد صنعتی نیز در کنار این پروژه های کلنگ زنی عملیات اجرایی آن آغاز می شود .

رویکرد دولت سیزدهم خدمات رسانی گسترده به مردم است 

بغدادی در ادامه به رویکرد مردمی و خدمات رسانی گسترده دولت سیزدهم در توجه به  مناطق روستایی اشاره کرد و افزود: شهرستان نظرآباد رتبه اول در تولید گندم، جو و سویا دارد به طوری که بیش از ۷۰ درصد تولیدات استان البرز در این شهرستان است .

وی ادامه داد: با توجه به مردمی بودن دولت سیزدهم مبنی ایجاد بسترها برای رفاه مردم پتانسیل های حوزه کشاورزی و اقتصادی شهرستان نظرآباد با هدفگذاری برای توسعه هرچه بیشتر آن مورد شناسایی قرار گرفته است .

فرماندارنظرآباد بیان داشت: براین اساس بسیاری از برنامه ریزی ها به سمت تقویت این پتانسیل ها در شهرستان بوده و مشکل کم آبی در حوزه صنعت  آن مورد پیگیری قرار گرفته است .

وی افزود: وجود شهرک های صنعتی دراین شهرستان مزیت دیگری برای توسعه آن به شمارمی رود که با تصویب شهرک صنعتی نجم آب که اکنون تعیین زمین شده  کارهای بزرگی در حال پیگیری است .

بغدادی در ادامه تاکید کرد: برخی از زیرساخت ها از جمله پست برق ۲۳۰ ولت باید برای پایداری برق در واحدهای صنعتی و مسکونی مورد توجه قرار گیرد که این مهم نیز در دست اقدام قرار گرفته و ایجاد تاسیسات آن مدنظر است .

درتلاش برای حل مشکلات راه  و آب شرب مردم نظرآباد هستیم 

وی یاد آورشد: برای حل مشکلات ترددی مردم شهرستان ۲ کمربند شرقی و غربی داریم که کمربند شرقی شهرداری متولی است و کمربند غربی راه و شهرسازی پیگیری می کند  که تاکنون  ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است ، بنابراین با بهره برداری ازآن وسایط نقلیه سنگین به داخل شهر تردد نخواهند داشت.

فرماندار شهرستان نظرآباد بیان داشت: جدی ترین پروژه دربحث حل مساله آب خط انتقال آب طالقان به این شهرستان است که ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه به طول۲۲.۵ کیلومتر دارد .

وی اضافه کرد: برای این مهم مخزن پنج هزار مترمکعبی احداث شده و نیاز ابی شهرنظرآباد را تا ۳۰ آینده برطرف می کند .

به مناسبت هفته دولت ۲۳۸ پروژه دولتی و خصوصی با اعتباری حدود ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی برای حدود ۲ هزار و ۸۰۰ نفر در استان البرز بهره برداری می رسد که از این تعداد ۱۷۴ پروژه در بخش دولتی با اعتباری حدود سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است.