به گزارش ایرنا، سیدعلی مرتضی نژاد روز یکشنبه در حاشیه بازدید از روند لوله گذاری شبکه فاضلاب شهری سمنان افزود: با لوله گذاری های جدید و به‌روزرسانی مجموعه تصفیه خانه فاضلاب شهری جنوب سمنان توسط شهرداری، ۷۵ درصد از شبکه فاضلاب شهری سمنان تکمیل شد و تا پایان ۱۴۰۲ به بهره برداری کامل می رسد.

وی گفت: از سال گذشته شهرداری سمنان طی قرارداد با شرکت آب و فاضلاب متعهد شد ۸۰ کیلومتر از خط لوله باقیمانده شبکه فاضلاب شهری را کامل کند که تا به حال ۱۰ کیلومتر از این خط لوله انجام شد و پیش بینی می شود تا پایان سال ۱۴۰۲ کل شبکه فاضلاب شهری سمنان کامل شود.

مرتضی نژاد با اشاره به نصب بیش از یکهزار انشعاب فاضلاب نصب شده برای شهروندان، اظهار داشت : طی این قرارداد، شهرداری سمنان در ازای ۸۰ کیلومتر و ۳۷ هزار و ۵۰۰ انشعابی که نصب می کند ۲۲ سال از آب پساب  فاضلاب شهری بهره مند می شود.

وی افزود: به روزرسانی مجموعه تصفیه خانه فاضلاب شهری جنوب سمنان توسط شهرداری انجام شد و با انتقال پساب ها به تصفیه خانه جنوب شهر و تصفیه آن، می توان از آب خروجی آن برای فضای سبز و درختان غیرمثمر و صنعت بهره گرفت.

شهردار سمنان با تشکر از شهروندان بابت صبوری در اجرای این طرح ، اظهار امیدواری کرد تا پایان سال ۱۴۰۲ و با تکمیل مجموعه شبکه فاضلاب شهر و با بهره گیری از آب های تصفیه شده ، به یکی از بزرگترین دغدغه های مدیریت شهری و به همان سطح در تمامی مناطق شهری، که همانا خدمت رسانی به شهروندان و رفع مشکلات اساسی و زیرساختی است پاسخ داده شود .