به گزارش خبرنگار ایرنا، داراب بیرنوندی روز چهارشنبه اظهار داشت: از مجموع طرح های مورد بهره برداری که برای محرومیت زدایی و تامین آب پایدار شهرها و روستاهای استان صورت گرفته، هفت طرح در مناطق شهری با یک هزار و ۴۴۶ میلیارد ریال و ۱۴ پروژه روستایی با ۲۹۰ میلیارد ریال خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه بهره برداری از پروژه های تامین آب در هفته دولت مشکل و کمبود آب ۱۴۶ شهروند شهری و هفت و هزار و ۱۵۰ خانوار روستایی را مرتفع می کند، تصریح کرد: حجم عملیات اجرایی در مناطق شهری شامل ۳۷ کیلومتر خط انتقال، ۱۰ حلقه چاه آب با ظرفیت ۳۰۵ لیتر بر ثانیه و در مناطق روستایی نیز حفر یک حلقه چاه، پنج مخزن، یک ایستگاه پمپاژ، هشت کیلومتر خط انتقال و ۱۱ کیلومتر اصلاح شبکه می باشد.

بیرنوندی ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: شرکت آبفای قزوین طی یک سال استقرار دولت سیزدهم ۲ هزار و ۴۵۹ میلیارد ریال در صنعت آب و فاضلاب استان هزینه کرده که شامل احداث ۲۲ منبع جدید تامین آب (چشمه، چاه و قنات)، ۱۴ مخزن ذخیره با حجم یک هزار و ۲۵۰ متر مکعب، ۶۱ کیلومتر شبکه توزیع آب، ۳۴ کیلومتر شبکه انتقال و اصلاح و بازسازی ۲۹ کیلومتر از شبکه توزیع و خط انتقال آب بوده است. 

وی، احداث ۹ کیلومتر شبکه فاضلاب، سه کیلومتر خط انتقال فاضلاب و اصلاح و بازسازی یک کیلومتر از شبکه و خط انتقال فاضلاب را از خدمات یک سال گذشته دولت برشمرد و افزود: با توجه به محدودیت منابع مالی دولت، خوشبختانه فعالیت های صورت گرفته در حوزه تامین آب شرب و فاضلاب با سرعت و کیفیت قابل توجه در سطح استان به انجام رسیده و یا در حال انجام بوده تا جایی که در پایان دولت سیزدهم شاهد توسعه خدمات این شرکت در اقصی نقاط استان خواهیم بود.

این مسوول آب و فاضلاب استان قزوین خاطرنشان کرد: به دنبال بروز پدیده کم آبی در استان های همدان و چهار محال بختیاری، شرکت آب و فاضلاب استان سه تانکر آبرسانی، ۲ هزار متر لوله پلی اتیلن به همراه یک تیم مجهز امداد رسانی را به استان همدان و ۱۵ هزار بطری آب معدنی به همراه یک دستگاه تانکر آبرسانی را به استان چهارمحال بختیاری ارسال کرد.

به گفته وی، سه تانکر آبرسانی به اصفهان، ۲ پمپ ویژه به کرمان از دیگر اقدامات این شرکت در راستای کمک به هموطنان سایر استان ها بوده است.

شرکت آب و فاضلاب قزوین در حال حاضر خدمات خود را به ۲۹ شهر و ۵۱۰ روستا با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۳۶۰ هزار نفر را ارایه می دهد و شاخص بهره مندی از آب آشامیدنی استان نیز ۸۶ درصد است.