بهزاد برارزاده روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت که در این هفته ۲۷ طرح با ۹۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار بهره برداری و عملیات اجرایی هشت طرح با ۷۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار آغاز می شود و ۶۸ هزار نفر از جمعیت استان از مزایای این طرح ها بهره مند خواهند شد.

وی گفت که خط انتقال و شبکه توزیع به طول بیش از ۱۳۶ کیلومتر، ۱۱ حلقه چاه با آبدهی ۲۳۱ لیتر در ثانیه، ۱۱ باب مخزن آن به حجم ۲ هزارو ۲۳۵ مترمکعب، شبکه اصلی و فرعی فاضلاب به طول حدود ۱۰ کیلومتر و بوگیر بخش آشغالگیر، دانه‌گیر و لجن کش مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب ساری آماده افتتاح است که در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران افزود که در این هفته عملیات اجرایی حفر ۲ حلقه چاه با آبدهی ۴۵ لیتر در ثانیه، چهار باب مخزن به حجم یکهزار و ۳۰۰ مترمکعب، خط انتقال آب به طول حدود سه کیلومتر و فاضلاب آغاز خواهد شد.

وی حفاظت از محیط زیست و منابع آب های زیرزمینی، ارتقای بهداشت و سلامت عمومی جامعه و استفاده از پساب تولیدی در بخش کشاورزی را از اهداف مهم اجرای طرح فاضلاب عنوان کرد و گفت که با هدف رفع محرومیت، تامین منابع آب پایدار و بهرمندی روستاییان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی، طرح‌های آبرسانی زیادی در دست اقدام است که به مروز تکمیل و بهره برداری می‌شود.

منابع آبی مازندران از ۷۲۰ حلقه چاه، ۳۵۳ دهنه چشمه و سه سد با ظرفیت تولید و استحصال ۵۲۲ میلیون مترمکعب، تامین می‌شود. 

شرکت آب و فاضلاب مازندران یک میلیون و ۱۰۲ هزار مشترک را در ۵۸ شهر و یکهزار و ۶۷۸ روستا زیرپوشش دارد.