به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن عسکری روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته دولت عنوان کرد: یکهزار و ۶۴۲ میلیارد ریال برای طرح های تعمیر و انتقال آب، طرح های مرمت و لایروبی و مطالعه طرح های ساماندهی حریم بستر در سال گذشته انجام شد و در سفر رئیس جمهور اعتبار ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال برای انجام طرح های اجرایی تخصیص یافت.

وی افزود: ‪با توجه به خشکسالی و کم آبی استان سمنان طرح تعادل بخشی در راستای جلوگیری برداشت آب از سفرهای زیرزمینی و طرح سازگاری با کم آبی با همکاری دستگاه های ذینفع در حال انجام است.

مدیرعامل آب منطقه ای سمنان اظهارداشت: بالغ بر ۸۰ درصد چاه کشاورزی استان مجهز به کنتور هوشمند است و چاه غیرمجاز در استان وجود ندارد.

عسکری ادامه داد: با مطالعات انجام شده یک میلیون متر مکعب منابع آبی برای معادن جنوب استان با توجه به اشتغالزایی این منطقه تخصیص یافت.

وی اضافه کرد: بر اساس ایستگاه های مبنا و شاخص آب منطقه ای در استان سمنان، میزان بارش های استان سمنان ٢٧ درصد در مدت یکساله کاهش داشت و در درازمدت ٣٣ درصد کاهش داشته است.

به گزارش ایرنا، به مناسبت شهادت دو یار دیرین امام (ره) و انقلاب و دو اسوه علم و تقوا در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰، شهید محمد علی رجایی، رئیس جمهور و شهید محمد جواد باهنر، نخست وزیر که نمونه ای از دولتمردان مردمی بودند و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها و بیان اهداف و برنامه های آینده دولت، هفته ای به نام هفته دولت نامگذاری شده است که از دوم تا هشتم شهریور است.