محمد طاهری روز دوشنبه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تمام شهیدان والامقام ایران اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ابراز داشت: از مجموع ۹۶ طرح آب و فاضلاب آماده افتتاح در استان سمنان ۱۴ طرح مربوط به شهرستان سمنان، ۱۹ طرح مربوط به شاهرود، ۱۱ طرح مربوط به دامغان، ۹ طرح  مربوط به گرمسار، ۱۶ طرح مربوط به مهدیشهر، هفت طرح  مربوط به سرخه، ۱۳ طرح مربوط به میامی و هفت طرح مربوط به  آرادان است.

وی ادامه داد:  اجرای اصلاح شبکه آب به میزان هشت هزار و ۲۵۰متر و توسعه شبکه آب به میزان ۱۱ هزار و ۶۵۰ متر از جمله طرح های شرکت آب و فاضلاب استان سمنان در هفته دولت سال ۱۴۰۱ است.

وی افزود: حفر و تجهیز ۲۱ حلقه چاه، اجرای توسعه شبکه جمع‌آوری فاضلاب به طول ۱۸ هزار و ۸۰۰ متر، احداث هفت ایستگاه پمپاژ آب و احداث مخازن ذخیره آب آشامیدنی به حجم ۲ هزار مترمکعب از دیگر طرح‌های های قابل افتتاح شرکت آب و فاضلاب استان سمنان در هفته دولت است. 

طاهری ادامه داد: نصب چهار هزار و ۱۵۰ فقره انشعاب فاضلاب، نصب سه هزار و ۸۱۵ فقره انشعاب آب آشامیدنی و  تعویض سه هزار و ۶۵ دستگاه کنتورهای ناسالم به مناسبت هفته دولت امسال اجرا  است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: ۱۰ طرح با اعتباری بالغ بر ۴۰۶ میلیارد ریال در هفته دولت ۱۴۰۱ در حوزه آب و فاضلاب استان سمنان کلنگ‌زنی می‌شود.

وی ابراز داشت: آغاز عملیات اجرایی حفر هشت حلقه چاه از اعتبارات محرومیت‌زدایی با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال،  آغاز عملیات اجرایی احداث خط انتقال به طول ۱۶ هزار متر با اعتبار ۱۹۳ میلیارد ریال  در هفته دولت ۱۴۰۱ در استان سمنان برامه‌ریزی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان خاطرنشان کرد: هفته دولت امسال عملیات اجرایی آب و فاضلاب استان سمنان شامل  سه طرح در سمنان، سه طرح در شاهرود، و چهار طرح در میامی آغاز می‌شود.

به مناسبت شهادت دو یار دیرین امام (ره) و انقلاب و دو اسوه علم و تقوا در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰، شهید محمد علی رجایی، رئیس جمهور و شهید محمد جواد باهنر، نخست وزیر که نمونه ای از دولتمردان مردمی بودند و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها و بیان اهداف و برنامه های آینده دولت، هفته ای به نام هفته دولت نامگذاری شده است که از دوم تا هشتم شهریور است.