به گزارش ایرنا صادق خلیلیان  یکشنبه در جریان بازدید معاون اجرایی رییس جمهور از طرح های آب و فاضلاب آبادان و خرمشهر در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: طرح اضطراری تامین آب غدیر به آبادان و خرمشهر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا قبل از تابستان به بهره‌برداری خواهد رسید و مشکل آب منطقه را برطرف خواهد کرد.

وی افزود:روند اجرای طرح‌ فاضلاب در آبادان پیشرفت خوبی دارد و احداث تاسیسات تصفیه خانه نیز تاکنون به ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده که تا تیرماه سال ۱۴۰۱ بهره‌برداری و وارد مدار خواهد شد.

خلیلیان افزود:بر اساس مصوبات سفر رییس جمهور به استان خوزستان اعتبار تکمیل ۲ بیمارستان در آبادان و خرمشهر تامین شده که بیمارستان جدید طالقانی آبادان تکمیل شده و تا ۲ ماه آینده تجهیز و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و بیمارستان قلب خرمشهر نیز تیرماه سال آینده فعال خواهد شد.

وی اظهار داشت:بهره‌برداری از این ۲ بیمارستان در آبادان و خرمشهر علاوه بر تامین نیازهای درمانی استان، زمینه را برای جذب و توسعه گردشگری سلامت با کشورهای همسایه گسترش می‌دهد.

استاندار خوزستان به بازدید و روند تکمیل طرح توسعه و تثبیت فاز دوم پالایشگاه آبادان اشاره کرد و افزود:منابع مالی این طرح به عنوان یکی از مصوبات سفر رییس جمهور تامین شده و روند تکمیل آن در حال اجرا است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اجرا نشدن قوانین سرزمین اصلی در منطقه آزاد اروند اظهار داشت:قوانین کشور در منطقه آزاد اروند نیز قابل اجرا است و نمی‌توان این قوانین را نادیده گرفت.