مراد محمودی پنجشنبه شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر ۲۰۰ لیتر بر ثانیه از آب چشمه کوهرنگ زلال‌سازی و وارد مدار می‌شود این در حالیست که در شرایط عادی ۳۷۰ لیتر بر ثانیه آب چشمه وارد مدار می‌شد که این موضوع نشان می‌دهد همچنان با کمبود آب روبرو هستیم و باید تا رفع کامل کدورت چشمه مصرف آب در استان را مدیریت کرد.

وی ادامه داد: علاوه‌بر آن ۱۰ چاه جدید نیز به منابع آب خط انتقال اضافه شد که دبی این تعداد چاه نیز ۱۰۰ لیتر بر ثانیه است که با این وجود همچنان ۷۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب در شهرها و روستاهای مسیر خط انتقال آب چشمه کوهرنگ وجود دارد.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: روند کاهش کدورت چشمه کوهرنگ آغاز شده است و امید می‌رود طی روزهای آینده به حالت نرمال برسد.

به گفته محمودی مخازن شهرکرد به سبب کمبود آب طی روزهای اخیر خالی شده است و تا زمانی که این مخازن پر از آب شود ساعاتی به طول می‌انجامد از همین رو همچنان آب در شهرکرد و سایر مناطق مسیر خط انتقال کوهرنگ با افت فشار همراه است و مدتی زمان می‌برد تا به حالت پایدار برسد.

وی خاطرنشان کرد: همچنان از مردم استان تقاضا می‌شود تا در مصرف آب صرفه‌جویی کنند تا منابع آب در حالت پایدار قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، به سبب وقوع بارش‌های سیل‌آسا در چهارمحال و بختیاری، آب چشمه کوهرنگ که از چشمه‌های مهم و حیاتی این استان به شمار می‌رود گل‌آلود و از مدار آبرسانی خارج شده است و همین موضوع سبب ایجاد تنش آبی در هفت شهر و ۳۴ روستای این استان شد.

نصب تجهیزات رفع کدروت بر تاسیسات انتقال آب چشمه کوهرنگ، اضافه شدن تعدادی تانکر آبرسانی به امکانات چهارمحال و بختیاری و توزیع آب در محلات، راه‌اندازی ایستگاه‌های بسته‌بندی آب و اضافه کردن تعدادی چاه از بخش کشاورزی، شهرداری و دستگاه‌های اجرایی از جمله اقداماتی است که تاکنون برای رفع مشکل انجام شده است.