به گزارش خبرنگار ایرنا، علی حیدری شامگاه سه‌شنبه در پایان نشستی که به منظور رفع مشکل کمبود آب شرب در شهرکرد و سایر شهرها و روستاهای مسیر خط انتقال آب چشمه کوهرنگ با حضور معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب برگزار شد، اظهار داشت: تمام تلاش مسئولان رفع بحران آب شرب مردم استان است و در همین راستا تجهیزاتی برای نصب بر تاسیسات چشمه کوهرنگ تامین شده که با نصب آن می‌توان تا بخشی از کدورت‌ها را برطرف کرد.

وی ادامه داد: با خروج چشمه کوهرنگ از مدار با کمبود ۳۵۰ لیتر بر ثانیه آب در شهرکرد مواجه شده‌ایم و با وجود تلاش‌های انجام گرفته برای جایگزین کردن منابع دیگر، همچنان با کمبود ۱۵۰ لیتر بر ثانیه روبرو هستیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری رفع بحران آب شرب شهرها و روستاهای مسیر خط انتقال آب چشمه کوهرنگ را مستلزم صرفه‌جویی ۳۰ درصدی شهروندان اعلام کرد و گفت: اگرچه مسئولان تمام تلاش خود را برای رفع مشکل به کار گرفته‌اند اما می‌طلبد شهروندان نیز با صرفه‌جویی در مصرف آب مسئولان را یاری دهند.

حیدری خاطرنشان کرد: با هماهنگی و همکاری کشاورزان و دستگاه‌هایی نظیر شهرداری، جهاد کشاورزی و شرکت شهرک‌های صنعتی نیز مقرر شد تا بخشی از کمبود آب شرب از طریق چاه‌های در اختیار این دستگاه‌ها تامین شود.

وی، آبرسانی سیار را از دیگر راهکارهای رفع چالش کمبود آب عنوان کرد و گفت: طی فراخوانی، تعدادی تانکر از استان‌های دیگر وارد استان شده و تعدادی دیگر نیز فردا به تجهیزات استان اضافه می‌شود تا در شهرها و روستاهای بین کوهرنگ تا شهرکرد توزیع شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری  خاطرنشان کرد: ۲ ایستگاه بسته‌بندی آب نیز راه‌اندازی شده است تا بسته‌های آب در مناطق مختلف بین مردم توزیع شود.

۱۰۰ لیتر بر ثانیه آب تا صبح چهارشنبه تامین می‌شود

فرماندار شهرکرد نیز به تلاش‌های انجام شده برای جبران کمبود آب شهرهای شهرکرد و سورشجان اشاره کرد و گفت: روز سه‌شنبه ۸۰ لیتر بر ثانیه آب به مدار اضافه شد اما از آنجاکه هنوز شهرکرد با ۲۰۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب مواجه است اما مقرر شد تا صبح چهارشنبه حدود ۱۰۰ لیتر بر ثانیه از چاه‌های کشاورزی وارد مدار شود.

عبدالعلی ارژنگ افزود: تمام نکات بهداشتی برای آبی که به مدار اضافه می‌شود رعایت می‌شود.

وی تصریح کرد: از مردم شهرهای شهرکرد و سورشجان درخواست می‌شود تا با صرفه‌جویی در مصرف آب مسئولان را در رفع این بحران یاری دهند.

فرماندار شهرکرد اظهار داشت: چشمه کوهرنگ منبع آب پایدار نیست و همواره با تهدیداتی روبرو بوده است از همین رو اساسی‌ترین راهکار برای تامین آب شرب شهرکرد، اجرای طرح بن به بروجن است.

به گزارش ایرنا، به سبب وقوع بارش‌های سیل‌آسا در چهارمحال و بختیاری، آب چشمه کوهرنگ که از چشمه‌های مهم و حیاتی این استان به شمار می‌رود گل‌آلود و از مدار آبرسانی خارج شده است. همین موضوع سبب ایجاد تنش آبی در هفت شهر و ۳۴ روستای این استان شده است و معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب را بر آن داشت تا برای پیگیری موضوع روز سه‌شنبه به این استان سفر کند و علاوه‌بر آن با هماهنگی‌های انجام شده مقرر شد تا ۸۰ تانکر آبرسانی از سایر استان‌های کشور به این استان اعزام شود.