به گزارش خبرنگار ایرنا، سید محمد امین بیدکی روز سه‌شنبه در نشستی با خبرنگاران شهرستان با اشاره اینکه شروع اجرای طرح فاضلاب مربوط به سال‌های گذشته است افزود: استفاده از پساب فاضلاب برای آبیاری فضای سبز مطالبات اصلی است و تمامی آن باید مجدد در شهر استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه مجوز اجرای طرح و حفاری‌های آن در سال‌های  ۹۲ و ۹۲  صادر شده ادامه داد: اجرای طرح فاضلاب در شرایط حال ادامه همان روند گذسشته است ولی از حق و حقوق مردم و شهروندان در قبال آن دفاع می‌کنیم.

این مسئول بیان کرد: شورای اسلامی شهر همواره در کنار مردم است و در  ارتباط با اجرای طرح فاضلاب با جدیت برای حفظ منافع شهر و  شهروندان ماموریت خود را انجام می‌دهیم.

بیدکی، داشتن نگاه متعادل و مساوی به تمام شهر را رویکرد، هدف و برنامه اصلی شورای اسلامی شهر مهریز ذکر کرد که تاکنون بر اساس آن اقدام و فعالیت‌ها پیگیری شده است .

وی اعتبارات امسال شورای اسلامی شهر مهریز را ۳۵ میلیارد تومان ذکر کرد که از این میزان حدود ۷۰ درصد صرف هزینه‌های جاری و بقیه در امور عمرانی و طرح‌های مختلف استفاده می‌شود.

رییس شورای اسلامی شهر مهریز بیان کرد: تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام از سنوات گذشته از محل اعتبارات دولتی و همراهی خیران و بخش‌خصوصی جزو برنامه مهم این نهاد مردمی است.

بیدکی به اهمیت همکاری مردم و خیران برای اجرای طرح‌های مختلف اشاره کرد و ضمن قدردانی از همدلی آحاد شهروندان و مسئولان بر تداوم آن بیش از گذشته تاکید کرد.

بودجه فرهنگی مصوب نداریم

همچنین شهردار مهریز گفت: این مجموعه برای اجرای طرح‌های فرهنگی در کنار امور عمرانی هیچ ردیف خاص اعتباری ندارد و به رغم آن تاکنون اقدامات خوبی با همکاری سایر نهادهای فرهنگی و مردم صورت گرفته است .

علیرضا عرشیان افزود: تاکنون در خصوص طرح‌های عمرانی در مناطق مختلف اقدامات خوبی صورت گرفته و این روند ادامه دارد و  آمادگی جلب مشارکت خیران و بخش‌خصوصی وجود دارد.

وی اظهار کرد: در یکسال اخیر ۳۳ قرارداد به ارزش ۲۵ میلیارد تومان در حوزه عمرانی اجرا و برخی در حال انجام آن هستیم و با همکاری بخش‌های مختلف شاهد تداوم آن هستیم.

 وی به پراکندگی شهر مهریز نسبت به سایر شهرهای استان اشاره کرد که خدمات رسانی و اجرای طرح‌های مختلف در آن به دلیل وضعیت موجود سخت است.

ضرورت پرداخت به موقع عوارض

همچنین معاون شهرداری مهریز گفت: برای توسعه همه جانبه و اجرای طرح‌های مختلف فرهنگی و عمرانی به همکاری و مشارکت بیشتر شهروندان در مناطق مختلف نیاز مبرم است.

حمید رضا زارع افزود: پرداخت به موقع عوارض و حق و حقوق شهرداری توسط شهروندان نقش مهمی در موفقیت شهرداری در اجرای طرح‌ها دارد و باید برای تحقق اهداف همه همکاری کنند.

وی اظهار کرد: اجرای طرح‌های عمرانی با پیوست فرهنگی جزو اهداف و رویکرد شهرداری است و همه شهروندان باید خود را در آبادانی شهر بیش از گذشته مسئول بدانند .

در پایان این نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

از جمیعت ۵۵ هزار نفری مهریز ۳۰ هزار نفر در شهر زندگی می‌کنند.