به گزارش ایرنا، علیرضا جزء قاسمی روز دوشنبه در دیدار با مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری زنجان گفت: حفظ و احیای میراث گذشتگان در بخش‌های مرتبط با آب ازجمله استحصال، انتقال، توزیع، بهره‌برداری و فنون به‌کاررفته در آن به‌زودی در موزه آب زنجان به نمایش گذاشته خواهد شد.
وی اضافه کرد: بر این اساس و طبق برنامه ریزی ها، در کنار این موزه کتابخانه تخصصی در زمینه آب و قنات‌های استان زنجان هم برای مردم و دانشجویان علاقه‌مند ایجاد خواهد شد.

 به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، وسایل حفر و ابزار تقسیم آب، مدارک و اسناد قابل‌توجهی در خصوص تقسیم آب، ظرف‌های فلزی و سفالی، شیرآلات قدیمی و چوبی، وسایل مربوط به نگهداری و حمل آب، شیرآلات قدیمی که هنوز به یادگار مانده در این موزه به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری زنجان در این خصوص خاطرنشان کرد: ایجاد موزه آب در زنجان به تقویت فرهنگ و استفاده بهینه از منابع آبی کمک خواهد کرد و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این استان در این مسیر و تسهیل فرآیند صدور مجوز موزه با تمام قوا به شرکت آب و فاضلاب استان زنجان کمک خواهد کرد.

سعید صفوی خاطرنشان کرد: همکاری های بین بخشی نقش مهمی در پیشبرد برنامه ها و اهداف ترسیم شده دارد و تحقق این مهم از سوی دستگاههای متولی امر نتایج خوبی را به دنبال دارد.