به گزارش روز شنبه روابط عمومی آب و فاضلاب استان یزد، اتابک جعفری که به منظور رسیدگی و تسریع برای آبرسانی به مناطق سیل زده به استان یزد سفر کرده است  در بازدید از این مناطق  درباره آخرین وضعیت استان‌های درگیر سیلاب افزود: هم‌اکنون تجهیزات و تانکرهای آبرسانی از استان‌های مجاور و معین به سوی مناطق سیل‌زده ارسال شده و وضعیت شبکه‌های آبرسانی در تمامی شهرها پایدار است.
وی ادامه داد: در زمان حاضر با بسیج امکانات شرکت‌های آب و فاضلاب سراسر کشور، تجهیزات و تانکرهای آبرسان به صورت گسترده به استان‌های درگیر در سیل ارسال شده است.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اعزام اکیپ‌های فنی و امداد آبفا به مناطق تحت تاثیر سیلاب گفت: تمامی تجهیزات مورد نیاز برای مدیریت بحران اعم از پمپ، لجن‌کش، تانکر و دیزل ژنراتور از طرف شرکت‌های آب و فاضلاب در اختیار شهردای‌ها قرار گرفته و تا این لحظه مشکلی در زمینه تخلیه آب در نقاط آب‌گرفته نداشته‌ایم.
جعفری درباره آخرین وضعیت استان یزد اضافه کرد: به رغم مشکلات و با تدابیر اندیشیده شده شرکت آب و فاضلاب استان، قطعی آب در سطح شهر یزد تقریبا نداشته‌ایم.
وی ادامه داد: بخشی از فعالیت‌های گروه‌های عملیاتی در شهرهای دیگر استان یزد نیز معطوف به رفع شکستگی لوله‌های انتقال و شبکه توزیع آب بوده که در حال حاضر در حال ترمیم و برطرف شدن است.