به گزارش خبرنگار ایرنا، منوچهر فخری روز شنبه در نشست قرارگاه عملیاتی تامین آب شرب شهر کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: مردم شهر کرمانشاه انتظار دارند آب شرب مورد نیاز آن‌ها به شکل پایداری تامین شود و همه ما باید برای تحقق این مطالبه به حق، تلاش کنیم.

وی افزود: با تاکید ویژه استاندار قرارگاه عملیاتی برای تامین آب شرب شهر کرمانشاه تشکیل شد و با یک برنامه ریزی مناسب موضوع رفع نقص این خط انتقال در دستور کار قرار گرفت.

فخری عنوان کرد: طی چند ماه اخیر عملیات بزرگ و حساس رفع نقص این خط انتقال با همکاری آب منطقه‌ای، آبفا و با همراهی مناسب و قابل تقدیر دیگر دستگاه‌ها، با شتاب مناسبی در حال انجام است.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه ادامه داد: با توجه به بارندگی‌های مناسب ماه‌های اخیر و افزایش دبی سراب تاق بستان، امکان جایگزینی آب این سراب با خط انتقال گاوشان میسر شد تا قسمت آخر این عملیات رفع نقص هم میسر شود.

وی همچنین از آغاز عملیات حفر تعدادی چاه در سطح شهر کرمانشاه خبر داد و گفت: با همکاری مناسب شهرداری و آب و فاضلاب و دیگر دستگاه‌ها عملیات اجرایی حفر این چاه‌ها برای تامین آب شرب مورد نیاز شهروندان آغاز شده است.

فخری در پایان گفت: امیدوارم با اقدامات انجام شده شهروندان کرمانشاهی در تابستان آینده شاهد تنش آبی کمتری در زمینه تامین آب شرب باشند.