دارایی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اهداف بازدید از چاه نیمه های منطقه سیستان اظهارداشت: بررسی وضعیت منابع آبی شهر و روستاهای سیستان به صورت میدانی، اطمینان از فرآیند تصفیه و سلامت آب جهت ارائه گزارش به مردم و رفع نگرانی آن‌ها از جمله اهداف این بازدید بود.

وی با بیان اینکه تمامی پارامترهای شیمیایی و فیزیکی در این برنامه کنترل شد، افزود: تصفیه‌خانه‌های آب سیستان و زهک مطابق با استانداردهای روز کشور و مجهز به سیستم پیشرفته ازن‌زنی است.

مدیرعامل آبفا زابل ادامه داد: تمامی عوامل فیزیکی، میکروبی، شیمیایی و آلاینده‌ها در بدو ورود از طریق فرآیندهای ته‌نشینی، اختلاط، هوادهی، فیلتراسون و گندزدایی از آب حذف می‌شوند و آب به صورت کاملاً سالم و بهداشتی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: کلرسنجی به صورت روزانه و نمونه‌برداری میکروبی و شیمیایی به صورت ماهیانه توسط شرکت آب و فاضلاب انجام می‌شود و علاوه بر این مرکز بهداشت نیز به عنوان مرجع ناظر کیفیت، سلامت و بهداشت آب شرب را مورد بررسی و کنترل قرار می‌دهد.

دارایی گفت: انتظار می‌رود شهروندان اخبار مربوط به آب و فاضلاب را از منابع رسمی پیگیری کنند و به آنچه توسط برخی در فضای مجازی منتشر می‌شود توجه نکنند.