به گزارش شامگاه پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی استانداری قم، بیست و پنجمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان قم و نهمین جلسه کمیته استانی سازگاری با کم‌آبی به ریاست ابراهیم معتمدی معاون هماهنگی امور عمرانی  و با حضور اعضاء برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم در این جلسه با اشاره به لزوم صرفه‌جویی در مصرف انرژی بیان کرد: شرکت توزیع برق با همکاری جهاد کشاورزی با تغییر منصوبات چاه‌ها طبق مجوزهای صادره از طرف آب منطقه‌ای، نسبت به صرفه‌جویی برق در بخش کشاورزی اقدام کند و سایر دستگاه‌ها هم با تأمین اعتبار، تشویق و ترغیب کشاورزان نسبت به نصب کنتورهای هوشمند و تغییر منصوبات تا پایان سال مالی آینده اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از پساب باید قانونمند و طبق ضوابط باشد، تصریح کرد: جهاد کشاورزی لیستی از چاه‌هایی که مجاز به استفاده از پساب بوده را به آب منطقه‌ای ارسال کند تا کسانیکه غیرمجاز از پساب استفاده می‌کنند، شناسایی و برخورد قانونی با آن‌ها صورت گیرد.

علی اصغری مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای قم و دبیر شورای حفاظت از منابع آب استان نیز در این جلسه گزارشی از وضعیت منابع آبی استان ارائه و افزود: درحال حاضر نصب کنتور هوشمند بر روی تمام چاه‌ها از اولویت‌های استان است، زیرا اضافه برداشت از چاه‌های دارای مجوز، خیلی بیشتر از چاهای غیرمجاز است.