حسین ریاضی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سه سال گذشته حدود ۱۴ هزار انشعاب جدید در شهر سبزوار، به ویژه در مناطق حاشیه‌ای این شهر به شبکه فاضلاب متصل شده است.

وی اظهار داشت: هم اینک برخی از مناطق حاشیه شهر سبزوار شامل بخشی از محلات کلاته سِیفَر، بهاران، قلعه نو دِهراز و محله قدس همچنان بدون شبکه فاضلاب است که احداث شبکه در این مناطق نیز آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سبزوار گفت: با اتصال عمده سکونتگاه‌های غیررسمی و مناطق حاشیه شهر به شبکه فاضلاب، مشکلات بهداشتی و اجتماعی ساکنان این مناطق به طور کامل رفع می شود.

ریاضی افزود: عامل اصلی کندی اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب در برخی محلات حاشیه شهر مربوط به تملک، بازگشایی، کف و بر و یا معارض است که بازگشایی معابر از سوی شهرداری در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: از محل اعتبارات سفر رییس جمهور و هیات دولت به خراسان رضوی ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل اجرای طرح شبکه فاضلاب سبزوار اختصاص یافته است.

ریاضی افزود: تمامی جمعیت ۲۵۰ هزار نفری شهر سبزوار زیر پوشش شبکه آب هستند و همچنین با اجرای ۴۶۱ کیلومتر شبکه، افزون بر ۹۷ درصد شبکه فاضلاب این شهر اجرایی شده‌ است.